Uudised

Juhised töökohale naasmiseks peale eriolukorra lõppu

Kuupäev: 13.05.2020

PARE liikmete virtuaalsel kohvihommikul jagas PARE juhatuse esimees  ja SOL Baltics personalijuht Evely Gorobinski oma kogemust ja soovitusi tööruumide ettevalmistamisel töötajate naasmiseks.

SOL Baltics on eriolukorra raames läbi käinud erinevad kriisiga toimetuleku etapid, kus tõstatati küsimusi nii kliendi kui töötaja vaates äri jätkusuutlikkuse tagamiseks. Ettevõtte otsis vastused küsimustele, mida Evely soovitab igal organisatsioonil suurte muutuste ajal küsida - kas me teeme õigeid tegevusi, kas meil on kaasas õiged inimesed ja kompetentsid ning kust tuleb meie tulu. Sealjuures tuleb hinnata, kas väärtused ja organisatsioonikultuur toetavad seda, kuhu organisatsioon tahab 3-4 kuu jooksul jõuda. Kriisiolukorras, kus määramatus on suur, ei maksa teha kaugeleulatuvaid plaane, vaid tasub tulevikku vaadata lühiajalisema perspektiiviga.

Evely rõhutab, et ennekõike on COVID-19 näol tervisekriisiga, mis omakorda tingib majandusolukorra muutused. Võtmesõna tervisekriisiga võitlemisel on puhtus. Puhtus võrdub tervis. Kui viirusriske on maandatud, saab naasta töökohale. Evely annab soovitused, mida tasub tähele panna ja läbi mõelda enne, kui kontoriuksed jälle avatakse.

  • Töötajad ootavad sõnumeid juhtkonnalt. Juhtkond peab tähelepanu pöörama töötajatele igal astmel üksuse juhtidest eesliini töötajateni.
  • Tee töötajate seas pulsiuuringuid, et saada infot töötajate meelsusest ja murekohtadest. Kaasa töötajaid küsides neilt ettepanekuid.
  • Valmista ette puhtuseplaan, kuidas töötajad jäävad terveks. Kaardista, millised on lähikontaktid töötajatel omavahel või kolmandate osapooltega. Kaardista sagedased puutepinnad oma ruumides (ukselingid, sahtlid, kapiuksed, vee- ja kohviautomaadid jms) ja ka liikuvatel töökohtadel (autojuhid, kliendi objektil töötavad töötajad jt). Mõtle läbi, millised kohad vajavad juhiseid või kokkulepet.
  • Kaasa info kogumisel töökeskkonnavolinikud, kes uurivad jooksvalt töö käigus inimestelt, kas miski teeb muret, kas midagi jäi märkamata. Täienda puhtuseplaani vajadusel.
  • Edasta töötajatele info uue töökorralduse kohta puhtuse hoidmisel ja anna konkreetsed juhised.
  • Kuigi aeg-ajalt tundub, et ohutusmeetmetest on räägitud palju, ei tee ses osas küll-küllale liiga. Olge julged kolleegidele meelde tuletamast 2X2m nõuet!
  • Viirus nõuab jala pealt maha lõikamist. Selleks aitab kõige paremini mikrokiudlapp ja vesi. Desinfitseerimisel on samuti tõhusam pinnalt pühkimine mitte pihustamine.
  • Selleks, et oleks töötajal ja ka puhastusteenindajal oleks lihtsam ohupiirkondi märgata, märgista kleepsuga ühiskasutatavad pinnad. Nii pöörad ohule tähelepanu ja aitad vähendada kontakte.
  • Konsulteerige Terviseameti või puhastusvaldkonna professionaalidega, kui vajate kinnitust, kas olete kontori ettevalmistamisel inimeste tagasitulekuks õigel teel.
  • Tunnustage personalitöötajaid inimeste ja organisatsioonide toetamisel kriisiolukorras muutuste läbiviimisel. See töö on nõudnud nupukust ja väga head orienteerumist organisatsiooni ärivaldkonnas, seadusandluses ja inimeste juhtimises.

Manusest leiad SOLi juhendi puhtuse ja tervise tagamiseks töökohal.

PARE liikmete virtuaalsed kohvihommikud toimuvad 1-2 korda kuus. Liikmetele osavõtt tasuta. Järgmine kohvihommik toimub 29. mail. Kuuleme Vanemuise teatri kogemuslugu toimetulekust eriolukorraga , kus teatrihooaeg tuli päevapealt lõpetada.