Uudised

KOOLITUS: Disainmõtlemine - järjekordne moevool või reaalselt toimiv töövahend?

Kuupäev: 28.02.2018

Disainmõtlemine levib justkui kulutulena ning on viimastel aastatel laiemalt ärimaailmas pead tõstnud. Kas tegu on järjekordse moevooluga või on tegemist reaalselt toimiva töövahendiga ka personalijuhi igapäevatöös?

Disainmõtlemine on inimkeskne probleemilahendamise meetod, mis koosneb erinevatest oskustest, protsessidest ja mõtteviisidest. „Sa mõtled mitte endast lähtuvalt, vaid paned esikohale selle inimese, kes seda teenust või toodet tarbib,“ kirjeldab lühidalt meetodi sisu Bigbank personalijuht Estel Pukk. Vaata lähemalt VIDEOst.

Disainmõtlemise koolitaja Piret Jeedas (Ruumi Loomine) leiab VIDEOs, et disainmõtlemisest tulekski mõelda kui igapäevasest töövahendist. „Kui minu laual on päevakajalised probleemid, mul on kolleegid, kellega võime ka erineva ja teise nurga alt läheneda. Disainimeetodid ja -tööriistad annavad sulle sellised vahendid, millega lahti muukida neid päevakajalisi asju ja reaalselt ellu viia,“ täiendab ta.

15. märtsil toimuvas disainmõtlemise töötoas ostime vastust küsimusele: kuidas me saame toetada töötaja sujuvat sisseelamist organisatsioonis? Töötoa läbiviijateks on Piret Jeedas ja Diana Tamm (Ruumi Loomine).

Aktiivne osalemine töötoas annab sulle võimaluse kogeda disainiprotsessi ning mõelda, kuidas seda laiemalt rakendada personalivaldkonnas. Uurime, millised disainitööriistad ja disaineri mõtteviis võiks olla abiks töötavate lahenduste loomisel, proovime läbi erinevaid meetodeid (nt probleemide kaardistamine, ajurünnak, intervjuu, prototüüpimine) ning analüüsime ennast kui disainerit.

Loe lähemalt ja registreeru SIIN