Uudised

KOOLITUS: Kuidas toetada töötaja sujuvat sisseelamist? Disainmõtlemine aitab!

Kuupäev: 21.02.2018

Rahvusvahelised uuringud kinnitavad, et 10-25% töötajatest lahkub esimese 6 kuu jooksul just ebaõnnestunud sisseelamise pärast. Korn Ferry Futurestep uuringust selgub, et 90% juhtide arvates on tegemist tõsise probleemiga.

15. märtsil toimuvas disainmõtlemise töötoas keerame käised üles ja mõtleme koos, kuidas toetada töötaja sujuvat sisseelamist organisatsioonis. Koolitajateks on Piret Jeedas ja Diana Tamm (Ruumi Loomine OÜ).

Disainmõtlemine on disainiprinitsiipe järgiv mõtteviis. See tähendab loovat ja loogilist mõtlemist, mis lahendab mõnd probleemi ning on orienteeritud tulemustele. Aktiivne osalemine töötoas annab võimaluse kogeda disainiprotsessi ning mõelda, kuidas seda rakendada personalivaldkonnas. 

Josh Bersin (Deloitte) tõi välja juba 2017. aasta ennustuses, et personalitöö tegijad peaksid lõpetama eraldiseidvate programmide disainimise ja selle asemel keskenduma tervikliku töötajakogemuse disainimisele. Ühtlasi kutsus ta üles disainmõtlemist kasutama laiemalt: organisatsiooni ülesehituses, pühendumuse tekitamisel, töötajate arendamisel, personaliandmete analüüsimisel ja personalijuhtimise digitaliseerimisel.

Loe lähemalt disainmõtlemise töötoa kohta ja registreeru  SIIN