Uudised

KOOLITUS: Disainmõtlemise töötuba toimub 15. märts 2018

Kuupäev: 06.02.2018

Mis on ühist personalijuhil ja disaineril?
Miks on aeg-ajalt oluline panna jalga kellegi teise kingad?
Ja miks on oluline alustada iga uut ettevõtmist küsimustega - kellele ja miks seda vaja on?

15. märts 2018 toimub Disainmõtlemise töötuba: kuidas me saame toetada töötaja sujuvat sisseelamist organisatsioonis? 

Kes meist ei sooviks leida oma tööelus ettekerkivatele probleemidele häid, nutikaid ja toimivaid lahendusi? Kuidas aga teha seda süsteemselt ja loovalt, lähtudes inimestest, keda see probleem puudutab ning seda ümbritsevast reaalsest kontekstist? Kuidas hullata ideedega, luua prototüüpe ja õppida saadud tagasisidest?

Aktiivne osalemine töötoas annab sulle võimaluse kogeda disainiprotsessi ning mõelda, kuidas seda rakendada personalivaldkonnas. Uurime, millised disainitööriistad ja disaineri mõtteviis võiks olla abiks töötavate lahenduste loomisel, proovime läbi erinevaid meetodeid (nt probleemide kaardistamine, ajurünnak, intervjuu, prototüüpimine) ning analüüsime ennast kui disainerit.

 

Töötuba on käed-külge lähenemisega interaktiivne koolitus, kus arendame väikestes tiimides reaalseid lahendusi töötaja sujuva sisseelamisega seotud probleemidele, mille heaks õnnestumiseks palume sul eelnevalt kaardistada sisseelamisega seotud probleeme oma organisatsioonis. 

Disainmõtlemise töötoas juhendavad Piret Jeedas ja Diana Tamm (Ruumi Loomine OÜ). Piret on ruumilooja, kaasamispraktik ja loovprotsesside müksaja. Diana Tamm huvitub arengukoostööst ning on üks rahvusvahelise projekti Design_Lab Orissa eestvedajatest, kus mitmekesine grupp osalejaid õppis disainiprotsessi rakendama India kogukonnas toetudes Taani organisatsiooni INDEX poolt väljatöötatud disainikompassile. Diana ja Piret on rakendanud disainiprotsessi Eesti Energias: “Inseneride labor: kuidas luua insenere toetav arengukeskkond?”. Neid mõlemaid paeluvad inimesed, kes soovivad sukelduda päris probleemide lahendamisse ja uute ideede elluviimisse.

Loe lähemalt ja registreeru  SIIN