Uudised

KONVERENTS: Futurice: Säilita algusaegade võlu!

Kuupäev: 14.03.2017

Alguses on kõik väga lihtne. Olgu tegu lapse või ettevõttega, algusaegadel on oma võlu ja asjad kulgevad loomulikult. Lõpuks sunnib keskkond last täiskasvanuks saama ja enamik saabki. Hiljem täiskasvanuna makstakse terapeutidele palju raha, et taaselustada tahke lapsepõlvest. Sama juhtub ka ettevõtetega. Nad kasvavad teatud mõõtmetest suuremaks ja keskkond hakkab nõudma nende täiskasvanuks saamist. Hiljem makstakse konsultantidele palju raha, et taasleida algusaegade võlu.

Nii juhtus ka Futurice’iga. Kui töötajaid oli umbes 50, tekkis väline surve saada täiskasvanuks ja hakata inimesi juhtima. Kui seni oli rõhk olnud töötajate otsustusvõime usaldamisel, siis sel hetkel tehti heas usus katse saada täiskasvanuks: viidi ellu rida protsesse, hakati inimeste tegemistel hoolikamalt silma peal hoidma jne. 

See oli hale läbikukkumine. Inimesed, kes olid igal hommikul rõõmsalt ja elevusega tööle tulnud, polnud enam õnnelikud. Nad astusid sammu tagasi ning otsustasid säilitada algusaegade võlu. 

Futurice on tunnustatud Soome IT-firma, kes arendab klientidele infosüsteeme ning veebi- ja mobiilirakendusi. Futurice on saavutanud Great Place To Work ® konkursil kolmel korral parima Soome tööandja tiitli ning kahel korral saanud ühtlasi ka parimaks tööandjaks Euroopas väike- ja keskmise suurusega ettevõtete seas. Täna töötab Futurice’i Helsinki, Tampere, Stockholmi, Berlini, Müncheni ja Londoni kontorites kokku üle 350 inimese. Futurice’i kultuur baseerub usaldusel, läbipaistvusel ning pideval parendamisel. Futurice’is töötavad inimesed, kes ei karda katsetada, pakuvad välja algatusi ja töötavad asjade nimel, millesse kirglikult suhtuvad.

Kuidas see neil õnnestus? Tule PARE konverentsile ja kuuled kõigest lähemalt!

20.-21. aprillil 2017 toimuval XXV PARE Personalijuhtimise Aastakonverentsil „Päev pärast homset“ viib Futurice’i juhtiv värbaja Tuomas Paasonen läbi inglise keelse töötoa "A Leadership Model to Empower the People: The Futurice Story" („Töötajaid võimustav juhtimismudel: Futurice'i lugu“). Loe lähemalt ja registreeru konverentsile SIIN