Uudised

BLOGI: 4 soovitust ajutise tööjõu värbamisel

Kuupäev: 14.03.2017

Neli soovitust ajutise tööjõu värbamisel:

  1. Segmenteeri  ja positsioneeri  –  kes on need inimesed, keda tahad endale tööle värvata? Mis on nende inimeste jaoks oluline, mis neid köidab ja kõnetab? Mis on need kanalid mida nad kasutavad, et teaksid kus levitada informatsiooni pakutavast tööst.
  2. Too välja WIIFM (lühend inglise keelsest väljendist what’s in it for me) - Mis on see, mis eristab sinu ettevõtet teistest ja miks peaks töötaja tahtma just sinu ettevõttesse tööle tulla? Sõnasta ettevõtte tugevused tööandjana ja ehita kogu enda järgnev kommunikatsioon üles nii, et see oleks fookuses.
  3. Panusta olemasolevatesse töötajatesse – oma töötajate eest hoolitsemine on eelduseks, et nad muutuksid ettevõtte saadikuteks, kes hakkavad sind kui tööandjat soovitama, mis  lihtsustab oluliselt uute töötajate leidmist.
  4. Ära jäta ajutist töötajat üksinda - tutvusta oma ettevõtet ja meeskonda, anna konkreetsed tööülesanded ja taga juhendaja poolne tugi. Anna ja küsi tagasisidet ning ära unusta tänada töötajat tehtud töö eest.  See on sinu võimalus müüa oma ettevõtet ja luua alus, et töötaja tahaks ka edaspidi sinu juurde tööle tulla.

Neid nelja soovitust võib pidada universaalseteks ja soovitan Sul neid meeles pidada ükskõik millist värbamisprojekti läbi viies.

 

Indrek Sarjas

G4S värbamisjuht/personalijuht

PARE juhatuse liige