Uudised

PARE25 - Karin Kuimeti lugu

Kuupäev: 22.02.2017

PARE25 - Karin Kuimeti lugu

See oli detsembri keskpaiku, kui läbi PareNeti potsatas postkasti teade, et 2017 aasta on PARE juubeli-aasta - PARE saab 25! 

„Appi, 25!“ oli esimene mõte, mis sõnumiga seostus. Seejärel tekkis nostalgia…

Aasta 1998… Minu juhiabi ülesannetele oli äsja lisandunud personalitöö. Kuidas ja mida teha? Kuskohast saada kirjandust või õppematerjale? Personalijuhtimist kusagil ei õpetatud, keelepruugis olid täiesti aktsepteeritud terminid „kaader“ ja „ametipost“ ning lugemisvarana kättesaadav Alas, Türk ja Äripäeva punane Personalijuhtimise käsiraamat. 
Koolitusel Personalijuhtimise A ja O sain teada, et Eestis tegutseb selline vahva kutseorganisatsioon nagu PARE! 
Sellest ajast on PARE olnud minu oluline toetaja professionaalses arengus. Klubiüritused toimusid toonase juhi Ruth Kaboneniga ja tavaliselt oli osalejaid täpselt nii palju, et lahedasti mõnesse väiksemasse vanalinna ruumi väikse sõpruskonnana ära mahtusime. Klubi arutelude ja kohtumiste käigus saadud teadmised lisasid kindlust ja toetasid personalitööd. Ruthi viidatud Belbini teste rakendasin aastaid personalivaliku ja meeskonnatöö toetamisel.

Peale liitumist PARE-ga ei kujutanud enam ette märtsi või aprilli ilma kahepäevase teadmiste ja kogemuste vahetuseta Tartus. Esimesel konverentsil osalesin koos ettevõtte juhiga ning tagasitee möödus konverentsil esitatu ja toonase bestselleri valguses  piisonite lennu ja hanekarja üle arutledes.

Konkurss „Parim personaliprojekt“ sundis mugavustsoonist väljuma, andis võimaluse võrrelda end teiste organisatsioonidega ning saada häid mõtteid personalijuhtimise arendamiseks.

Tänaseni on arvuti desktopil kaust PARE, milles kohvrikesed nimetustega „PARE esitlused“, „Kutsestandardid“, „PARE klubid“, „Töökeskkonna töörühm“. See on minu jaoks PARE täna. Tunnen heameelt, et personalijuhtimise valdkonnas on selline elujõuline kutseorganisatsioon, mis suudab haarata personalitöö tegijaid üle Eesti ja luua kontakte ning võrgustikke välismaa professionaalidega ning ootan huviga, milliseid mõtteid saame jagada 30, 40 ja 50. juubeli tähistamisel.

Karin Kuimet
Ettevõtluskõrgkool Mainor 
personalijuhtimise lektor
personalijuhtimise eriala juht