Uudised

PARE25 - Helo Tamme lugu

Kuupäev: 22.02.2017

PARE25 - Helo Tamme lugu

Minu esimene kokkupuude PAREga ulatub aastasse 2005 kui osalesin esimest korda Tartus toimunud personalijuhtimise konverentsil. Ja nii nagu läks sõrm, läks terve käsi – hakkasime ettevõttega PARE liikmeks, osalesin klubide tegevuses, käisin konverentsidel. 2013.aastal liitusin kahe töörümaga ja 2014.aastal juhatusse kandideerides õnnestus üheskoos erinevate teiste tublide ja tugevate personalivaldkonna professionaalidega koos juhatusse saada.

Tegelikult võiks öelda, et enne 2013.aastat oli kokkupuude PAREga suhteliselt passiivne, kui klubid ja konverentsid välja arvata. 
Mis siis muutus 2013.aasta? 
Jäin veebruaris lapsepuhkusele ja osalesin kuu lõpus toimunud üldkoosolekul (toona toimusid üldkoosolekud nimelt veebruaris). Ühe päevakava punktina räägiti ka töörühmade tegemistest. Seal samal koosolekul hakkasin mõtlema, et miks mitte oma lapsepuhkust ära kasutada ja omalt poolt PAREsse panustada ning nii end erialaselt värske hoida.

Mäletan, et peale Tallinna Vanalinnas (kui ma ei eksi toimus see Siseministeeriumis) toimunud koosolekut jalutasime koos Egle Saskaga koos parklasse. Rääkisin Eglele oma värskest mõttest liituda mõne töörühmaga ning ta leidis, et see on igagi mõistlik mõte. Nii ma siis peale koosolekut oma mõtted PARE kontorisse saatsin ja end Teele kombel ise välja pakkusin. Möödusid mõned kuud kui minuga kontakteerus Mirjam Mäesalu, kes pakkus osalust kahes töörühmas: kommunikatsioon ja kutsestandardid.

Just 2013.aastast alates olengi aktiivselt PARE tegemistest osa saanud. Kui siis 2014. aasta alguses kuulutati välja uus PARE juhatuse valimine pakkusid mitmed PARE liikmetest tuttavad, kas ma ei tahaks juhatusse kandideerida. Kandideerimine läks edukalt ja järgmised 2,5 aastat sain siis vedada nii kommunikatsiooni (koos Ülle Mati ja Signe Lassiga) kui ka kutsestandardi (koos Maria Kütiga) töörühmi. See 2,5 aastat oli minu jaoks suurepärane kogemus nii uute suhete kui ka kogemuste ja teadmiste omandamise mõistes.

Hetkel kasvatan kodus oktoobris sündinud pisipoega, kes on ka peamine põhjus, miks ma uude juhatusse seekord ei kandideerinud. Praegu ei oska ennustada, mida tulevik toob, seni aga panustan koos pere pesamunaga erinevatesse projektidesse olles ikka kutsetöörühma liige ja kutseeksamite hindaja.

Helo Tamme
AS ISS Eesti Baltikumi personalijuht
Värbamisblogi „Mis muudab töökuulutused atraktiivseks...“ autor
Tallinna Majanduskooli lektor (aine Värbamine ja valik)