Uudised

KONVERENTS: Julian Birkinshaw: Juhtimine on ebaloomulik tegevus

Kuupäev: 09.02.2017

XXV PARE Personalijuhtimise Aastakonverentsi "Päev pärast homset" üheks peaesinejaks on Julian BirkinshawJulian on üks Thinkers50 juhtimismõtlejatest ja London Business Schooli professor, kes on kirjutanud raamatu Becoming a Better Boss: Why good management is so difficult („Paremaks juhiks! Miks hea juhtimine on nii keeruline“). 

Enamiku juhtide jaoks on juhtimine ebaloomulik tegevus. See on üks olulisemaid järeldusi, milleni professor Birkinshaw raamatu jaoks uurimistööd tehes jõudis. Ta lisab et tegelikult juhid ju teavad, mida peaks tegema: põnevad ülesanded, selged suunised, vabad käed tegutsemiseks, tagasiside, vajadusel tugi ja tunnustus tehtud töö eest. Kuid on üllatav, et seda teevad regulaarselt vaid vähesed juhid. See eeldab pidevat pingutust.

Hea juhtimine kätkeb Julian Birkinshaw järgi kolme põhimõtet:

  1. Lase lahti. Anna võim ja vabadus teistele, jaga informatsiooni ja lase oma inimestel eksida. 
  2. Tunnusta. Märka oma inimeste saavutusi ja otsi võimalusi nende töö rikastamiseks. 
  3. Kontrolli end. Õpi tegema kompromisse ja valikuid – see omakorda eeldab ka võimet reguleerida oma emotsioone ja instinkte. 

Rohkem mõtteid Juliani raamatust leiad Directori veebruarikuu numbris ilmunud artiklist SIIT.

Kes raamatute lugemisele eelistab oma silmaga näha ja oma kõrvaga kuulda, siis tasub külastada 20.-21. aprillil toimuvat XXV PARE Personalijuhtimist Aastakonverentsi konverentsi “Päev pärast homset”, kus Julian Birkinshaw jagab juhtimistarkust peaesinejana. Teisteks peaesinejateks on Rice University juhtimise ja psühholoogia professor Brent Smith (USA) ning Erica Javellana (USA), kes jagab Zappos.com edulugu, kuidas jõuda FORTUNE 100 Best Companies to Work For ® edetabeli tippu.

Loe lähemalt ja regisreeru konverentsile SIIN