Uudised

BLOGI: GL ehk graafilisest lihtsustamisest

Kuupäev: 22.11.2016

Graafiline lihtsustamine (edaspidi GL) on oma mõtete visuaalne kirjapanek ja esitamine. See tähendab, et ühele pildile on võimalik mahutada kogu idee ja protsess ning anda olukorrast täielik ülevaade. GL on eelkõige tööriist, meetod mis hõlmab endas kiirete ja lihtsate joonistusvõtete omandamist, struktrueeritud mõtlemist ning oluliste küsimuste küsimist.

GL jaoks ei ole vaja muud kui paberit ja markereid, vajadust luua suurt pilti ning sisu. Ja see suur pilt on valmis tekkima. Kõik algab soovist teha asju teisiti, mõtelda kastist välja, olla julge! Kui oled juba esimese joone paberile tõmmanud, siis tekib sinna ka teine ja kolmas. Jah, see tahab natuke julgust ja pealehakkamist, sest enamus meist arvab, et ei oska joonistada. Minu GL koolitustel on peamine rõhk just nendel lihtsatel ja kiiretel joonistuvõtetel ning suure pildi loomisel, et anda osalejatele julgus ja nipid, kuidas kõik enda sees olev tarkus ning teooriad ka arusaadavalt ja ülevaatlikult paberile panna.

Minu teekond GL maailma algas kaasava juhtimise koolitajana, kui hakkasin tegema oma materjale ja päevakavasid suurelt ning visuaalselt ja kus sain praktikas ära proovida kõik selle vaimustavad omadused ning mõju inimestele. Ja sealt edasi, kolleegide ning sõprade soovil hakkasin seda tööriista ka teistele jagama.

Tänaseks on GL minu põhitööks. Olen justkui missioonil olev pioneer, kes 3 aastat tagasi avastas, et oskab joonistada ja tahab seda veendumust nüüd ka kõigi teiste täiskasvanuteni viia. Koolitan, teen graafilist salvestamist ja osalen erinevates projektides ning protsessides GL eksperdina mitte ainult Eestis, vaid ka teistes Euroopa riikides.

Sellel põneval teekonnal olen avastanud, et üheskoos joonistamine ja mõtete-ideede üles kritseldamine on just see tõeliselt võimas tööriist, mis aitab luua tähenduslikke ja mõtestatuid protsesse, kaasata inimesi ning teha koosloomise nähtavaks.

 

Kati Orav

Graafiline lihtsustaja ja koolitaja

creativitycatcher.com

kati@kating.ee