Uudised

BLOGI: Teiste kogemustest on kasulik õppida!

Kuupäev: 25.08.2016

18. augustil toimus esmakordselt PARE paremate praktikate päev: PERSONALIEELARVE 2017. Eesti Arhitektuurikeskuse saali oli kogunenud üle 40 personalijuhi, et jagada oma kogemusi ja õppida teiste kogemustest.

 

Päev algas ülevaatega majanduses ja tööturul toimuvast. Selleks palus moderaator Lia Ratnik (DreamLeader) lavale LHV majanduseksperdi Heido Vitsur'i. Järgnes ATTELA Advokaadibüroo vandeadvokaadi ja partneri Marko Saag (pildil) ettekanne "Mis on muutunud maksumaastikul? Mis on oluline teada?". Marko praktilised näited, kuidas personalijuht saab vähendada maksuriske, tõid kaasa hulgaliselt küsimusi ja põnevaid diskussioone.

Oma kogemust ja praktilisi nõuandeid personalikulude planeerimisest jagasid Maria Kütt (Paulig Grupp), Palmi Lindjärv (Abc Grupp), Riini Saluri (Kaitseministeerium), Krista Laever (Kalev) ja Leanika Järve (Epicenter).

Päeva võttis kokku Circle K Eesti finantsjuht ja juhatuse liige Paavo Siimann. Ta tõi välja 7 asja, mida ootab eelarvestamisel finantsjuht personalijuhilt:

  1. Lähtu eelarve eesmärgist! 
  2. Lepi kokku eeldused! 
  3. Taga eelarve võrreldavus! 
  4. Eelarvesta tulud ja kulud tekkepõhiselt!
  5. Võrdle töötajate arvu tuludega (st töötajate arvu muutudes ei tohi müügitulu langeda)!
  6. Jälgi uue töökoha tasuvust!
  7. Kasuta tehnilisi vahendeid ja investeeri oma Exceli teadmistesse!

PARE paremate praktikate päev: PERSONALIEELARVE 2017 läks igati korda. Paslik on lõpetada ühe osaleja sõnadega: "Teiste kogemustest on kasulik õppida!"