Koolitused

PERSONALIJUHTIDE TÖÖVAHETUSNÄDAL!

Toimumise aeg: 15. Oktoober 2018 kell 09.00
Sihtgrupp:
Personalijuhid

Me teeme seda jälle!
15.-19. oktoobril 2018 toimub personalijuhtide töövahetusnädal! Astu mugavustsoonist välja ja vaheta töö kolleegiga teisest organisatsioonist!

Personalijuhtide töövahetusnädal annab Sulle võimaluse tulla üheks päevaks oma igapäevarutiinist välja ja külastada teist organisatsiooni. Selle päeva jooksul on Sul ainulaadne võimalus näha teise organisatsiooni köögipoolt, tutvuda sealsete lahenduste ja parimate praktikatega. Üheks päevaks loovutad aga oma koha kolleegile teisest organisatsioonist. Selle päeva jooksul on Sinu organisatsioonil unikaalne võimalus saada väljaspool seisva inimese vaade aktuaalsetele teemadele ja/või projektidele.

Töövahetusnädalaga ärgitame avalikkust kaasa mõtlema mitmetel tööjõudu puudutavatel teemadel nagu inimeste väärtustamine, muutuv töö ja keskkond, milliseid kompetentse vajame ja värbame, kuidas töötajaid hoiame. Projektiga innustame osalevate organisatsioonide juhtkondi arutlema personalijuhtimise rolli üle täna ja tulevikus.
Osalemiseks registreeri end hiljemalt 10. oktoobril 2018 kell 15:00

Mida annab personalijuhtide töövahetusnädal Sulle?

Personalijuhtide töövahetusnädal annab Sulle võimaluse tulla üheks päevaks oma igapäevarutiinist välja ja külastada teist organisatsiooni.

Sina saad:

 • teada, kuidas mujal on lahendatud erinevad personalitöö küsimused;
 • häid nippe või inspiratsiooni mõne probleemi lahendamiseks või projekti algatamiseks;
 • näha, milline on külastatava organisatsiooni töökeskkond ja sisekliima;
 • peegelduse oma tegevustele läbi Sind asendanud inimese silmade;
 • rahuldada loomulikku uudishimu ning näha seda, mida tavaliselt organisatsiooni väljastpoolt vaadates näha pole;
 • hunniku häid ideid ning laienenud suhtlusvõrgustiku.  
Mida annab personalijuhtide töövahetusnädal Sinu organisatsioonile?

Personalijuhtide töövahetusnädal toob kaasa natuke ehk täiendavat sagimist, kuid see tasub end ära.

Sinu organisatsioon saab:

 • suurepärase võimaluse tööandja brändinguks ning oma tugevustest ja parematest praktikatest kõnelemiseks;
 • peegelduse inimeselt väljastpoolt organisatsiooni, tihti jääb igapäevaselt keskkonna viibides mõni asi endale märkamatuks, külalispersonalijuht oskab anda tagasisidet;
 • võimaluse testida mõnda mõtet organisatsioonivälise inimesega;
 • uute mõtete ja ideede korjet sellest, et organisatsiooni personalijuht saab uurida, kuidas toimetatakse mujal.
Osaleja meelespea

Enne kui vahetad kolleegiga kohad, mõtle läbi:

 • kuidas ette valmistada külalispersonalijuhi päevakava Sinu organisatsioonis, kellega ta kohtub,  mida talle rääkida ja näidata.
 • kuidas korraldad nii, et Sinu külaline ei eksiks Sinu organisatsiooni koridorides, valmista ette tugiisik, kes vahetustöötajale majas terve päeva vältel teejuhiks ja toetajaks on.
 • oma organisatsiooni inimeste informeerimine sellest, et üheks päevaks vahetad Sina (või keegi Su meeskonnast) koha teise organisatsiooni esindajaga.
 • mida Sa külalispersonalijuhile oma organisatsioonist näidata soovid: töövõidud ja suurepärased lahendused, mille üle olete uhked, aga miks ka mitte rääkida väljakutsetest või projektidest, millest õppisite enam kui rakendasite.
 • kuidas päeva jooksul endale olulisi märkmeid teed, et kirja panna mõtted, ideed, õpitu ja ka tähelepanukuid enda suhtes kui märkad endas uut äratundmist.

Enne kui loovutad kolleegile oma koha, mõtle läbi:

 • millega Sina teises organisatsioonis tutvuda soovid.
 • oma organisatsiooni inimeste informeerimine sellest, et üheks päevaks vahetad Sina (või keegi Su meeskonnast) koha teise organisatsiooni esindajaga.
 • kuidas luua võimalused parimate praktikate jagamiseks ja töökeskkonnaga tutvumiseks.
 • kuidas säilitada avatus tutvumaks sellega, mida külastatav organisatsioon tahab sulle tutvustada.
 • kuidas pärast külastuspäeva oma organisatsioonis kolleegidega päeva analüüsida ning tekkinud ideed ning uued teadmised oma organisatsioonis ära kasutada.
 • kuidas päeva jooksul endale olulisi märkmeid teed, et kirja panna mõtted, ideed, õpitu ja ka tähelepanukuid enda suhtes kui märkad endas uut äratundmist.

Osalemistingimused

Osalemiseks registreeri end hiljemalt 10. oktoobril 2018 kell 15:00   

Osaledes kinnitad, et jätad vaid enda teada külastuse käigus Sulle teatavaks saanud delikaatse informatsiooni. Soovi korral on võimalik omavahel allkirjastada konfidentsiaalsuslepe, mille nädide saad alla laadida SIIT

Personalijuhtide töövahetusnädalast võid osa võtta nii üksi kui koos kolleegidega.

Kõik osalejad on oodatud 31.oktoober kell 09.00-12.30 PAREs toimuvasse töötuppa, kus teeme töövahetuspäeva kokkuvõtted, tunnustame mõjukamat personalijuhti, jagame muljeid ja sööme kooki!

Osalejate kommentaarid

(1/4)
Siivi Kaldoja
Karl Storz Video Endoscopy Estonia personalijuht

„Kui algul kahtlesin, et kui palju kasu võib olla kui tegemist on väga teistsuguse valdkonna ettevõttega, siis päeva lõpuks olin väga rahul. Oli nii oma väljakutsete äratundmist kui ka uusi ideid, mida oma töös plaani võtta ja muidugi otse kontakte. Kindlasti „jah“ järgmisele korrale.“

Karin Tur
Konekesko personalijuht

„Mina jäin töövahetuspäevaga väga rahule. Tänan siinkohal Liiat ja tema kolleege, kes mind võõrustasid –  SUUR AITÄH! Oli palju toredaid kohtumisi ja päev läks lennates. Rääkisime Liiaga peaasjalikult kõigil HR teemadel. Olime minu jaoks olulisemates teemades eelnevalt ka kokku leppinud. Lisaks oli Liia mulle kokku leppinud kohtumised juhtidega, et saaksin ülevaate Elronis toimuvast. Sellist nö kingadesse hüppamist ei toimunud, oli kogemuste vahetamine ning jagamine ja selline lahendus sobis mulle väga hästi. Kuna tegevused mõnes ärivaldkonnas meil kattusid (tehnika hooldamine ja remont), siis suure tõenäosusega oleme juba uuel teemal kontakte vahetamas ja suhtlemas. Ühesõnaga – mulle meeldis väga ja järgmisel aastal osaleksin ka.“ 

Vladimir Šarõi
Saku Metall personalijuht

„Kindlasti soovitan osaleda PARE töövahetuspäeval kõikidel personalitöötajatel, kes soovivad mugavustsoonist või oma kastist välja tulla ja vaadata veidi ringi, kuidas teistes organisatsioonides asjad korraldatud on. Ei saa eeldada, et sa kohe saad nii palju ideid, et hakkad koduorganisatsiooni süsteemi ümber ehitama, samas ideid väiksemate seadistuste muutmiseks või nö peenhäälestamiseks saad kindlasti kuhjaga."

Katerina Muhel
Paulig Group personalijuht

„Minul oli põnev kogemus osaleda nii korraldaja kui vastuvõtva ettevõtte poolelt, sain endale külla noore ja aktiivse personalivaldkonnast huvitatud neiu, kellel oli huvi kuulda, kuidas meil Pauligis on tööd korraldatud ja kuhu suundume. Leidsin endale uue huvitva kontakti, kellega vaadata nii mõnelgi teemal ‘’kastist välja’’ - kuidas noorte jaoks atraktiivsem olla. Korralduse poolelt olid kõik töövahetuspäeval osalejad toredate ideedega, kuidas päev korraldada, me ei oleks uneski osanud ette näha, et nii palju põnevaid lahendusi leidub ja et koge see päev nii palju elevust tekitab ning kindasti teistesse valdkondadesse edasi levib. Kokkuvõttes: väga kift, ootan järgmise aasta töövahetusnädalat.“