PARE ajaloost

PARE – PAREMA PERSONALIJUHTIMISE NIMEL

Tõenäoliselt ei leidu tänapäeva Eestis ühtegi endast lugupidavat personalijuhti või selles valdkonnas toimetavat inimest, kes ei teaks, mis on PARE. Tegemist on organisatsiooniga, mis on viinud meie personalijuhtimise sisulise ideoloogia viimase paarikümne aastaga väga tugevale tasemele.
 

90-ndate algul professionaalseid personalijuhte ei olnud

Tõnis Arro on üks neist, kes PARE sünniga tihedalt seotud olid. „Rääkisin sellest ideest esmalt oma äripartneri Heiti Pakuga, kellega koos olime just jõudnud mõni aasta varem asutada konsultatsioonifirma Fontes.“, meenutab Arro. Tegevust laiendada soovides selgus, et personalivaldkonna teenuste müümiseks tuleb arendada turgu, selleks oli aga omakorda vaja professionaalseid personalijuhte ja neid tollal veel ei olnud. Nii jõuti tasapisi mõtte ja vajaduseni personalitöö ühingu – PARE - asutamiseks. Peale Arro lõid kampa veel asutajaliikmed Heiti Pakk, Mihkel Pärjamäe ja Mati Sööt.

„Minu tagasihoidlik panus PARE asutamisse ja ajaloosse oli asutamise idee kui niisugune ja mõttekaaslaste leidmine selleks,“ ütleb ta. „Olen üsna kindel, et nii asutamise idee kui ka organisatsiooni nimi olid minu välja mõeldud,“ jätkab ta. PARE asutatigi esimesel Personalijuhtimise konverentsil 1992 aasta oktoobris.
 

 

 

 

fotol: Veiko Valkiainen (PARE juhatuse liige al 2016), Tõnis Arro

 

 

Personalitöö oskuste konverentsist strateegilise inimeste juhtimise konverentsini

Algusaastatel oli PARE Personalijuhtimise Aastakonverentsi rolliks personalitöö alaste teadmiste ja praktikate vahendamine. Tänapäeval on PARE konverents võrdselt põnev ja kasulik nii personalijuhtidele kui ka kõikidele teistele juhtidele. Konverentsi eesmärgiks on tutvustada trende inimeste juhtimises ning jagada teavet uuenduslikest praktikatest maailmas ja Eestis. Konverentsil on alati esinenud  maailmas tuntud ja kõrgelt tunnustatud eksperdid. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Personalitöö oskuste arendamine PARE kogukonnas

PAREt on vaja, et personalitöö tegijad saaksid oma tööd paremini teha. Selleks pakub ühing praegu palju võimalusi, arvestades personalitöö valdkonnas töötavate inimeste erinevate vajadustega. Personalitöötaja karjääritee alguse on paljud tänaseks edukad personalijuhid saanud PARE personalitöö baaskoolituselt, mis on jätkuvalt kõrge kvaliteediga praktiline koolitusprogramm ühingu tootevalikus. Ja kui vundament on tugev, saab kogu karjääri vältel leida erinevaid võimalusi enda professionaalseks arendamiseks: personalitöös vajalike oskuste arendamise koolitused, paremate praktikatega tutvumine, lühiseminarid, kovisioonid, klubid ning põnevad kaasamislaborid.

Professionaalne võrgustik ning toetav kogukond on väga olulised ressursid oma tööalaste väljakutsete lahendamiseks.
PARE on ka personalitöö kutsete kutseandja. Tõelise professionaali tunneb ära kutsetunnistusest.

PARE valib ja tunnustab:
      -  Eesti parimat juhti
      -  Eesti mõjukaimat personalijuhti
      -  parimaid personaliprojekte   
      -  parimat potentsiaali personalijuhtimises

 

 

fotol: Parim juht 2016 Erkki Raasuke, mõjukaim personalijuht 2017 Irene Metsis, Indrek Sarjas PARE juhatuse aseesimees

 

Arengu eest tänu õhinapõhistele panustajatele

PARE on arenenud koos oma liikmetega. Tegevusi ja arengut on alati kujundanud aktiivsed liikmed vabatahtliku töö alusel. Ühing on oma liikmete ja vabatahtlike nägu.

SUUR tänu kõigile mitmesajale energiast, ideedest ja tarkusest pakatavale vabatahtlikule, kes kõigi nende aastate jooksul on PAREsse panustanud ning personalijuhtimist arendanud! Selle töö tulemus on mõjutanud Eesti organisatsioonides juhtimise kvaliteeti ning tõstnud organisatsioonide tulemuslikkust.

 

Lipp on hoitud kõrgel!

PARE kauaaegne liige Maarja Leht räägib oma kogemusest: „Olen saanud palju uusi kontakte ja ideid, samuti võimalusi piiluda ka teiste "kööki", st mida ja kuidas teised asju teevad, samas ka kogemusi-tarkusi vahetada. PARE on pigem lennuk kui laev - mitte aeglane kulgemine, vaid kiire areng!“

 

PAREga liitumiseks või PARE sündmustel osalemiseks ei pea ilmtingimata olema ametinime poolest personalitöötaja, oluline, et on soov ennast ja organisatsiooni arendada. 

 

 

 

 

FAKTE PAREst

 

PARE ..

 

PARE konverents

*

PARE asutati esimesel Personalijuhtimise konverentsil 1992..aastal...................................................

*

PARE Personalijuhtimise Aastakonverents on Eesti kõige vanem konverents 

* Asutajaid oli 17 organisatsiooni ja 1 eraisik . * See on Baltikumi suurim personalijuhtimise konverents
* Missioon on toetada ja arendada inimeste juhtimist Eesti organisatsioonides * Konverentsi eesmärk on tuua Eestisse parimaid ja uusimaid inimeste juhtimise ja arendamise trende ning praktikaid
PARE Personalijuhtimise Aastakonverents on mõeldud inimestele, kelle rolliks on ettevõtte arengusuundade strateegiline valimine, otsustamine ja rakendamine
* PAREt on vaja, et personalitöö tegijad saaksid oma tööd paremini teha  
* PARE võrgustikus on üle 2000 personalitöö ja inimeste juhtimise valdkonnas tegeva isiku * PARE Personalijuhtimise Aastakonverents on mõeldud inimestele, kelle rolliks on ettevõtte arengusuundade strateegiline valimine, otsustamine ja rakendamine
* PAREs panustab 100 vabatahtlikku