konkurss 2019

PARIM PERSONALIPROJEKT 2019

Konkursiga Parim Personaliprojekt tunnustab PARE organisatsioonides ellu viidud uuenduslikke ja edukaid inimeste juhtimist ja arendamist ning organisatsiooni tegevust tõhustavaid projekte.

2019. aastal esitati konkursile rekordiliselt 24 projekti 17 erinevast organisatsioonist. Kärt Kinnas, PARE tegevjuht: „Esitatud tööd on eeskujuks inimeste juhtimise parimate praktikate elluviimisel. Sel aastal konkursile laekunud rekordiline hulk personaliprojekte annab tunnistust sellest, et inimeste juhtimiskvaliteet ja järelkasv on organisatsioonides prioriteet. Märgilisena on kasvanud projektide arv, millega kaasatakse vähenenud töövõimega inimesi tööellu.“

Personalivaldkonna ekspertidest koosnev žürii valis 5 finalisti:

  • Nordnet OÜ Elu nagu "ameerika mägedel – kasvule kahanemisest"
  • Tallinna Endla Lasteaed “Multikultuurne Õppiv Kogukond”
  • Eesti Rahvusraamatukogu „Digipädevuse tasemete kasutusele võtt ja õppeprogramm Eesti Rahvusraamatukogu töötajatele“
  • Rahvusooper Estonia „Rahvusooper Estonia ja Eesti Rahvusringhäälingu Sassis päev 2018“
  • SEB Pank „Digiakadeemia“

Parimaks personaliprojektiks tunnistati SEB Panga projekt „Digiakadeemia“, mille eesmärgiks oli pangatöötajate digiteadlikkuse tõstmine läbi terviklikku programmi, mis hõlmas erinevaid arendustegevusi.

Pildil paremal Kristiina Lõhmus, SEB Pank

Väikeste organisatsioonide kategoorias tõstis žürii esile 2 tööd, milles osalesid vabatahtlikud üle maailma:

  • Tallinna Endla Lasteaia projekt „Multikultuurne õppiv kogukond“, milles vabatahtlike kaasamine viis ühtse lasteaia kogukonna tekkimiseni.
  • Disainibüroo Velvet järelkasvuprojekt Velvet Run praktikaprogramm, mille eesmärgiks oli disainmõtlemise õpetamine uuele põlvkonnale.

   

Pildil paremal Grüüne Ott, Tallinna Endla Lasteaed    

Eripreemiavääriliseks tunnustati Swedbanki projekti „Töövarjunädal erivajadusega inimestele“ vähenenud töövõimega inimeste kaasamise eest tööellu.​

Edukate personaliprojektide läbiviijad kinnitavad, et projekti õnnestumise tagab juhtkonna toetus, töötajate kaasamine ja selge sõnum sihtgrupile.

Finalistid tutvustavad oma projekte 2019/2020 hooajal PARE klubide sarjas.