konkurss 2018/2019

Konkursi "Parim Potentsiaal Personalijuhtimises" käigus kogutakse, hinnatakse ja avalikustatakse Eesti ja välismaa ülikoolides kaitstud personalijuhtimisalaseid magistritöid. Konkursi eesmärgiks on innustada üliõpilasi uurima personalijuhtimisega seotud teemasid, soodustada teoreetilise teabe jõudmist praktikuteni ning kaasa aidata inimeste juhtimise arendamisele Eesti organisatsioonides. 2019. aastal laekus konkursile 5 magistritööd. Konkursile esitatud magistritöid hindas ülikoolide esindajatest ja personalitöö praktikutest koosnev žürii. Žürii esindaja Maria Kütt julgustas tudengeid seostama inimeste juhtimise teemasid organisatsiooni tegevusvaldkonnaga ning uurima uudsest vaatenurgast. 

Konkursi "Parim Potentsiaal Personalijuhtimises" 2019 tunnustused:

Konkursi laureaatideks tunnistati Eveli Ojamäe-Veider (Tallinna Ülikool) magistritööga Paindlik töökorraldus ja selle seosed tööga rahulolu, subjektiivse sooritusedukuse ja tajutud organisatsioonilise õiglusega haridusasutuse näitel ning Laane Reti Västrik (Tallinna Tehnikaülikool) magistritööga Tudengiorganisatsioonid kui tööalase konkurentsivõime kohaste oskuste allikas: Eesti tudengiorganisatsioonide liikmete ja värbajate arusaamad.

  

I fotol: paremalt laureaat Laane Reti Västrik, žürii esindaja Maria Kütt ja PARE tegevjuht Kärt Kinnas 

II fotol: paremalt Eveli Ojamäe-Veider, žürii esindaja Maria Kütt ja PARE tegevjuht Kärt Kinnas  

Eripreemia olulise teema väljatoomise eest pälvis Katri Rohesalu (Tallinna Tehnikaülikool) magistritööga Kliendikogemuse juhtimine Eesti jaekaubanduse ettevõtetes.

Võidutöödega saab tutvuda PareNetis (Personalitöö teaberegister->Parim Potentsiaal Personalijuhtimises->2019 esitatud tööd all).

Lisainfo: pare@pare.ee,  5170803