Klubid

(Edasi lükatud) Edukas koostöö vaimse erivajadusega töötajaga

Toimumise aeg: 19. Märts 2020 kell 09.30
Toimumise koht: PARE koolitusruum, Paldiski mnt 29, B korpuse. 4 korrus
Kategooria: Tallinn

NB! Üritus on edasi lükatud maikuusse. Lisame täpse kuupäeva peagi.

Ajal, mil  töökätest on suur puudus, on erivajadustega inimese värbamine ja tema töötamise toetamine igati kasulik nii tööandjale, inimesele endale kui ühiskonnale tervikuna. Tööandjate ühisus koostöös Eesti Töötukassaga kutsub seminarile, kus räägime, millega tuleb arvestada, kui meeskonnaga liitub psüühikahäirega (sh intellektipuudega) töötaja? Kuidas end tööandjana ette valmistada erivajadustega inimeste värbamiseks ja vähendada meeskonna hirme, mis on sageli  tingitud teadmatusest. Oma kogemuslugusid jagavad kogemusnõustajad ja tööandjad.

Lemmi töötab Tallinna Vaimse Tervise Keskuse kogemusnõustajana. Lemmi on kogu elu tundnud end teistest erinevana ning alles 40ndates eluaastates sai ta teada, et tal on Aspergeri sündroom. See tegi paljud asjad selgemaks, kuid väljakutseid nn tavamaailmas toimetades kogeb Lemmi iga päev. Lisaks kogemusnõustamisele on Lemmi teinud koolitusi Aspergeri sündroomiga inimestele ja nende lähedastele ning rääkinud oma lugu ETV saates "Iseolemine". 

Madis töötab samuti Tallinna Vaimse Tervise Keskuses kogemusnõustajana. Ta on õppinud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusteraapiat, täiendanud end süvitsi toitumise, füüsilise treeningu ning kulturismi alal ning töötanud jõusaali instruktorina peamiselt psüühilise erivajadusega noortega. Lisaks kogemusnõustamisele on Madis teinud arvukalt vaimse tervise koolitusi nii ettevõtetele kui ka kooliõpilastele. Madis on hinnatud esineja, kes oskab lihtsalt ja arusaadavalt avada psüühikahäirete mõju inimese igapäevaelule ning jagada nippe, kuidas vaatamata sellele elada täisväärtuslikku elu. Ka Madis on oma lugu jaganud ETV saates “Iseolemine”. 

Matis  töötab kogemusnõustajana Avituse rehabilitatsioonimeeskonnas. Matis on keskendunud meeleolu- ja ärevushäiretega klientidele, olles nii individuaalne nõustaja kui ka rühmajuht. Ta on õppinud kogemusnõustamist Avituses ja Tallinna Vaimse Tervise Keskuses. Lisaks on Matis läbinud tugiisiku väljaõppe ning läbib praegu hingehoidja baaskoolitust.

Swedbank on edukalt kaasanud intellektipuudega inimesi ning töökoha neile disaininud. Kuuleme kogemuslugu milliseid ettevalmistusi nad tegid ning milliseid takistusi kogesid ning nõuandeid, kuidas tagada edukas koostöö.

AJAKAVA

9.15   Kogunemine

9.30   Kogemusnõustajate lood  

11.00 kohvipaus

11.10  Kogemusnõustajate lood

11.30 Swedbanki kogemuslugu

12.00 Seminari lõpp

Toimumiskoht: PARE õppeklass (Paldiski mnt 29, Tallinn)
Registreerimine: Eelregistreerimine PARE kodulehel kuni 16.03.2020 või kuni kohti jätkub
Lisainfo: Kärt Kinnas (kart@pare.ee)
Osalustasu: Tasuta

OSALEMISTINGIMUSED

REGISTREERUMISEL NÕUSTUD PARE PRIVAATSUSTINGIMUSTEGA.

NB! Kui paned end kirja, siis me arvestame sinuga. Kui plaanid muutuvad, siis palume teatada vähemalt 24 tundi enne seminari toimumise aega info@pare.ee või telefonil 58551212.