Uudised

KONVERENTS: Brent Smith: Hea juht on tugev talendimagnet

Kuupäev: 28.02.2017

"Hea juht on tugev talendimagnet, " leiab Brent Smith. Tegemist on maineka psühholoogiaprofessori ja juhtimiskoolitajaga, USA Rice’i ülikooli professori ja õppejõuga, kelle nimi juhtimiskonverentsidel ning psühholoogiaseminaridel ilmselt tutvustamist ei vaja. Professor Smith on 20.-21. aprillil 2017 PARE Personalijuhtimise Aastakonverentsi "Päev pärast homsetpeaesineja. Tegemist ei ole kuiva akadeemikuga. Ta töötab paraleelselt ka juhtide koolitajana, kes on loonud unikaalseid juhtimisprogramme teiste seas nii Shellile, IBM-ile, HSBCle, KPM-ile, Lufthansale, Schneider Electricule, Microsoftile, Phillip Morris Internationalile ja Swedbankile. 

Brentist ilmus veebruarikuu Personali Praktikus persoonilugu. Toome Sinuni sealt 5 põnevat leidu:

  1. Brentil on doktorikraad psühholoogias. Psühholoogia hakkas Smithile huvi pakkuma juba keskkoolis. „Pärast Freudi eluloo lugemist olin kui ära tehtud,” muigab ta.
  2. Brenti paelub akadeemilise töö juures enim õppimine. "Pidev õppimine on suurim motivaator ja käimatõmbaja, " leiab ta.
  3. Brenti missiooniks on õpetada tudengeid ennekõike konteksti tajuma. „Minu silmis on just see aspekt suurim defitsiit kõikides juhtimisõpikutes ning juhtimisalastes õppeprogrammides,” lisab ta.
  4. Brent on pea viisteist aastat olnud tegev juhtide coachina nii tegevjuhtide, finantsjuhtide kui ka keskastmejuhtide tasandil erinevates ettevõtetes. „Tõtt-öelda võin nimetada, et kui ma õpetan juhtimist, õpetangi tegelikult selle juhendamist,” tõdeb ta.
  5. Brent leiab, et töösuhted on muutumas. „Tunnetan selgelt suundumust, et üha enam inimesi loobub klassikalisest töösuhtest ja alustab tööd omal käel, olles iseendale tööandjaks. Oleme osaliselt liikumas turvalistest institutsionaalsetest suhetest väljapoole, olles samas avatumad ja tihtipeale kõrgemalt motiveeritud,” sõnab ta.

Kogu artiklit on võimalik lugeda SIIT


PARE konverentsi "Päev pärast homset" teisteks peaesinejateks on Thinkers50 juhtimismõtlejate hulka kuuluv London Business School’i strateegia ja ettevõtluse professor Julian Birkinshaw (UK) ja Zappose esindaja Erica Javellana (USA). Lisaks astuvad üles tunnustatud Eesti valdkonna eksperdid.

Tule ja mõtle kaasa XXV PARE Personalijuhtimise Aastakonverentsil  "Päev pärast homset", mis toimub 20.-21. aprill 2017 Kultuurikatlas Tallinnas!

Lisainfo ja registreerumine SIIN