Uudised

Veebruari kuukiri

Kuupäev: 15.02.2013
 

Veebruar 2013

Pare teated                                                                                                                 
 
Hea PareNeti kasutaja!

Kuna PARE kanalites edastatava info hulk on ajaga üha suurenenud, siis tuletame meelde, et postkasti ülekoormamise vältimiseks on Sul endal võimalik valida, mis teemadel soovid teavitusi oma e-postile saada. Selleks mine PareNeti keskkonnas Tere tulemast kastis lingile seaded ning vali sealt Minu e-posti teavitused, mille alt saad ära märkida kõik valdkonnad, mille puhul soovid uue info lisandudes teavitust oma e-postile.

Loodame, et nii jõuab Sinuni täpselt see info, mis on Sulle vajalik, ning me ei koorma ebaoluliste teadetega Sinu postkasti.

Küsimuste ja probleemide korral aitan hea meelega!

Hannamay Toater
PARE koordinaator
hannamay@pare.ee
6116411

PARE Üldkogu
Hea PARE liige!

Ootame Sind neljapäeval, 28. veebruaril algusega kell 15.00 PARE üldkogu koosolekule!

Sel korral läheme külla PARE liikmesorganisatsioonile Siseministeeriumile. Koosolekul teeme tavapäraselt kokkuvõtte möödunud aasta tegevustest ning tutvustame tulevikuplaane. PARE juhatuse liikmed annavad ülevaate PARE ja erinevate valdkondade arengutest ning traditsiooniliselt täname meie aktiivseid liikmeid.

Üldkogul paneme hääletusele kaks ettepanekut: PARE nime muutmine ja liikmemaksude ümardamine.

Ürituse teises pooles avaneb suurepärane võimalus kuulata majandusekspert Maris Lauri nägemust tööjõu demograafiast.

Lisainfo ja registreerumine PARE kodulehe kalendris

Personalijuhtimise konverents
Personalijuhtimise konverentsi "Dünaamiline organisatsioon" kavasse on lisandunud kaks uut töötuba:


"Kaugjuhtimine - kogemus distantsil asuvate meeskondade tulemuslikust juhtimisest", mida viib läbi Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane.

Kaugjuhtimine on juba mitmete ettevõtete juhtimispraktika osa. Tööjõu nappuse kui olulise äririskiga silmitsi seistes, on kaugjuhtimine pakkumas uusi võimalusi ja väljakutseid. Ettevõtted seisavad valikute ees - mida silmas pidada ja kuidas alustada kaugtöövõimaluste kasutamisega - kuidas juhtida efektiivselt distantsil asuvaid meeskonnaliikmeid.

 
 


"Tööjõu ja järelkavu planeerimine - praktikad meil ja mujal"
, mida juhivad Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse personalijuht Kristi Mikiver ja  Eesti Energia rahvusvaheliste arendusprojektide personalikonsultant Maris Kadakas.

Eesti tippjuhtide arvates on tööjõu nappus on olulisimate äririskide hulgas. See on reaalsus, milles ettevõtted täna, kuid veel enam homme, tegutsevad. Oleme olukorras, kus tööjõu ja järelkasvu pikaajaline planeerimine on saamas personalijuhile strateegiliselt oluliseks kompetentsiks. Töötoas käsitletakse tööjõu planeerimise protsessi, erinevaid tööriistu ning näidatakse, kuidas prognoosid ja plaanid saavad reaalse praktilise väljundi läbi järelkasvu strateegia ja tegevuste. Esitlusele tulevad erinevad praktikad mitmete organisatsioonide tegevusest.


Personalijuhtimise konverents 2013 "Dünaamiline organisastioon" toimub 11.-12. aprill Tartus Dorpati konverentsikeskuses.

Tutvu konverentsi tervikprogrammiga PARE Akadeemia kodulehel.

PARE Akadeemia koolitused

Märtsis alustab UUS PARE Akadeemia koolitus: Ametnikust töötajaks - töösuhted avalikus sektoris ATS 2013 valguses.

1.aprillil 2013. aastal hakkab avalik teenistus seoses uue avaliku teenistuse seaduse (ATS) jõustumisega rakendama senisest enam töölepingu seadust. Seetõttu oleme ette valmistanud koolitusprogrammi avaliku teenistuse personalivaldkonna spetsialistidele, kus kahel päeval keskendutakse töösuhtele avalikus teenistuses ning ametnikust töötajaks üleviimisele.
Tööseadusandluse koolituse viib läbi valdkonna tunnustatud ekspert, PARE hinnatud koolitaja ja Sihtasutus Õigusteenuste Büroo juhataja Hille Raud.
Lisaks jagab esimese päeva lõpus oma kogemusi Kaitseministeeriumi personaliosakonna juhataja Riini Saluri

Koolitus toimub 8. märts ja 15. märts kell 9.00-16.30. Täpsem info ja registreerumine PARE Akadeemia kodulehel.

Lisaks on PARE Akadeemias võimalik ennast täiendada järgmistel koolitustel:
5.-6. märtsil alustab koolitus „Finantsjuhtimine personalijuhile"
18. ja 25. aprillil koolitus "7 praktilist töövahendit parimate inimeste leidmiseks"

Koolituse "Strateegiline inimeste juhtimine" uudised
 
Arenguprogramm „Strateegiline inimeste juhtimine" seilas strateegilistel kõrgustel. Veetsime jaanuari lõpus Pirita kloostri täiesti erilises keskkonnas kaks inspireerivat päeva Linnar Viigiga. Peale seda kostis osalejate suust umbes selliseid hõikeid: „Mitte keegi pole varem suutnud rääkida innovatsioonist ja strateegilisest lähenemisest lihtsamalt ja huvitavamalt. Linnar räägib selgelt ja arusaadavalt. Ja kuuladki lihtsalt suu ammuli, sest nii huvitav on..."

Lisaks strateegiale uurisime teises moodulis lähemalt organisatsiooni kultuuri, väärtuste ja struktuuri teemasid ning mõtisklesime tööandja brändi kujunemise üle.
Nüüd aga oleme oma programmiga jõudmas visioonide elluviimise praktilisemate nüanssideni. Käsitlemist ootavad teemad nagu tulemuste saavutamine, personalijuhtimise protsessid ja süsteemid ning tööjõu planeerimine. Seegi pole veel kõik - on mida oodata...

Meil on tõesti huvitav ja tore.

Jääge kuuldele!
reporter Riina Varts
Eelolevad sündmused

7. märts 2013 toimub PARE Akadeemia klubi Tartus: Mis peaks veel olema organisatsiooni inimeste arendamise tööriistakastis - peale arenguvestluste?"

Me teame, et iga kaasaegse ja edumeelse organisastiooni tähtsaim vara on inimesed, kes seal töötavad. Parimate tulemuste saavutamiseks on väga oluline oma töötajaid pidevalt arendada, motiveerida ja luua tingimused kogu nende arengupotentsiaali rakendamiseks. Seekordses Tartu klubis räägimegi arendavast juhtimisest ja selle rakendamisvõimalusest organisastioonis.

Klubi viivad läbi AS Lemeks personalijuht Ülle Velt ning disaini- ja reklaamibüroo Division personali- ja tegevjuht Agne Puusaar.

Lisainfo ja registreerumine PARE Akadeemia kalendris.

 PARE uued liikmed

PARE tervitab oma ridades uusi eraisikutest liikmeid: Ene Olle, Grete Adler, Liina Oks, Pille Strauss-Raats ja Piret Puss.

Tere tulemast kõigile!

 Huvitavat

 CIPD Annual Conference and Exhibition, 6-7 November 2013, Manchester Central

Tööinspektsioon alustab 1. veebruaril üleriigilist sihtkontrolli "Töötervishoiuteenuse korraldamine ettevõttes" 

Registreeritud töötus ja kindlustushüvitised jaanuaris 2013 

Sihtasutus Innove kuulutab välja konkursid „Aasta karjäärispetsialist 2012" ning „Parim õppenõustamisspetsialist" 

Tööinspektsioon kutsub osalema töökeskkonnaalastel tasuta koolitustel 

Tööga seotud haigestumiste peamine põhjus on ülekoormushaigus