Uudised

President kuulutas aasta vabatahtlikuks Riina Vartsi!

Kuupäev: 06.12.2010
Rahvusvahelist vabatahtlike päeva tähistatakse iga aasta 5. detsembril. Vabatahtlike tunnustamisürituse patroon, riigipea Toomas Hendrik Ilves õnnitles eile Tartus selle aasta vabatahtlikke. Sel aastal tunnustati eelkõige vabatahtlikke, kes on mentori, juhendaja või algataja rollis ning andnud sellega panuse vabatahtliku tegevuse arendamisse Eestis.

PARE kontor esitas juhatuse esimehe Riina Vartsi „Aasta vabatahtlik 2010" tiitlile. Riina on juhatuse esimehena andnud olulise panuse inimeste juhtimise valdkonna ning PARE arengusse. Ta on olnud tegev PARE juhatuse liikmena viis aastat, millest viimased 3 on juhtinud juhatuse ning tegevmeeskonna tööd. Ta on heaks näiteks ärimaailmale omase strateegilise juhtimise ning kolmandale sektorile omase liikmete kaasamise ja laiema ühiskondliku panuse ühendaja. Riina on PARE „Personalijuhtimise mentorlusprogrammi" elluviiva meeskonna liikmeks ja andnud seeläbi oma panuse mentorluse idee laiemale teadvustamisele ning programmis osalejate õppimise soodustamisele. Ta on 9-liikmelise mentorite grupi juhendaja, kes nõustab ja tagasisidestab nende tegevust nii indiviidi kui ka grupi tasandil.
Lisaks mentorite juhendajana on Riina tegev ka mentori rollis väljaspool ühingu tegevust! Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu ühenduste arendusprogrammis on Riina ühe kodanikuühenduse juhi arengu toetaja. Hindame kõrgelt Riina panust vabatahtlikuna ning usume, et tema tegevus väärib igati tunnustamist ja esiletõstmist!

Aasta vabatahtlikud valis 40 esitatud kandidaadi seast välja üheksaliikmeline komisjon, kes koosnes vabaühenduste ja avaliku sektori esindajatest. Tunnustuse vabatahtlikuna töötamise eest sai 15 inimest.

Tunnustamisürituse raames toimus Tartus ka eesti raadio Ööülikooli salvestus, kus vabatahtlikkuse vestlusringis osalesid president Toomas Hendrik Ilves, aasta vabatahtlik 2010 Riina Varts, Palupõhja Looduskooli juht Robert Oetjen ja Marten Kaevats Uue Maailma Seltsist.

Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus pani aluse Eesti vabatahtlike tunnustamisürituse traditsioonile 2005. aastal. Saabuv 2011. aasta on ühtlasi Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta.

Palju õnne aasta vabatahtlikule!

Piret Puss
PARE tegevjuht