Klubid

TALLINNA KLUBI: Õnnetus ei hüüa tulles! Mida teha? (tühistatud)

Toimumise aeg: 19. September 2018 at 13.30
Kategooria: Tallinn

Töötajad on ettevõtte suurim vara. Õnnetus ei hüüa tulles. Igasugune tegevus, mis aitab ära hoida halvima, on investeering. Mitte kulu!

Liiklusõnnetuste statistika kohaselt toimus 2017.a 1406 liiklusõnnetust, milles hukkus 48 ja vigastada sai 1725 inimest! Siin on Sinu kui tööandja, lapsevanema ja liikleja vastutus olla ise eeskujuks ja tõsta ka teiste liiklejate teadlikkust. Seetõttu tutvustame 19. septembri PARE klubis Maanteeameti ja Autosõidu näidiskoolitust, millele järgneb arutelu, miks on ettevõtte seisukohast oluline sellest rääkida. Mõnikord ei õnnestu halvimat vältida. Töötukassa esindajad räägivad lähemalt teenustest, mis on seotud töötaja tervisliku olukorra halvenemise või püsiva erivajadusega. Klubi lõpetame Tööandjate Ühisuse teemaga.

Ajakava

13.30-15.00 Maanteeamet „Kuidas saavad tööandjad tõsta oma töötajate liiklusteadlikkust?“ (OÜ Autosõit, Maanteeameti ennetustöö osakond)

Maanteeamet töötab igapäevaselt selle nimel, et panna sõidukijuhte mõtlema, kas kiiruseületamist aktsepteeriv hoiak ja riskikäitumuslik sõidustiil on väärt, et loobuda kõigest, mis elus on saavutatud….

Me oleme igapäevaselt liikluses väga suure osa oma ajast, ka tööväliselt. Liiklusõnnetuste tagajärjel tekkinud kahju võib tunduda midagi abstraktset ja kauget, kuid paraku võib see ühel hetkel muutuda väga otseseks kahjuks ka ettevõttele.

Maanteeamet on loonud piirkiiruse teemal mängulise ja mõtlemapaneva arenduslahenduse, mida soovime läbi viia ettevõtetes üle Eesti. Peale näidiskoolitust arutleme:

  • Miks on ettevõtte seisukohast oluline sellest rääkida;
  • Miks peaks ettevõtetes teemat tõstatama;
  • Kes peaks arutelu vedama;
  • Kuidas saab Maanteeamet personaliinimesi teemaga aidata.

15.00-15.10 Paus

15.10-16.40 Töötukassa „Nõustajate tugi tööandjale ja meeskonnaliikmetele“ (tööandjate nõustajate tiim ja jätkutoe projekti koordinaator)

Igas meeskonnas on aeg-ajalt muresid, mis on seotud mõne meeskonnakaaslase tervisliku olukorra halvenemise või püsiva erivajadusega. Tööandja ei oska sageli probleeme õigel ajal märgata ja ka lahendada. Töötukassa pakub tööandjatele siinkohal tuge, professionaalsed nõustajad tulevad vajadusel kohale üle Eesti, tööandja juurde kohapeale.   Lisaks pakub töötukassa senisest rohkem jätkutuge meie kaudu tööle asunud inimestele.  

16.40-17.00 Tööandjate Keskliit „Tööandjate Ühisus“ (Martin Hanson)

Mis on? Milleks vajalik? Liikmelisus?

Toimumise aeg: kolmapäev, 19. september 2018 kell 13.30-17.00
Toimumiskoht: PARE kontor (Paldiski mnt 29, IV korrus) 
Osalemistasu: Tasuta