Klubid

TALLINNA KLUBI: Coachingupõhised tööriistad inimeste juhtimises

Toimumise aeg: 24. May 2018 at 14.00
Kategooria: Tallinn

Coachi oskustega juht on tulevikujuht. Ta on huvitatud oma inimeste arengust. Ta oskab esitada neile väljakutseid, ta ei sekku nende tööülesannetesse. Ta kasutab küsimusi, mis aitavad inimestel ise lahendusteni jõuda. Ta hoiab fookust tulevikul ja ei sorgi mineviku vigades. See toob kaasa initsiatiivi ja aitab töötajatel jõuda sisemise motivatsioonini. 

Miks see kõik muutub järjest tähtsamaks:

  • Tehnoloogiapõhises ja kiiresti arenevas maailmas on üha rohkem valdkondi, kus liider ei ole enam suurim asjatundja..
  • Y-põlvkonda ei motiveeri juhtimisstiil, kus neile öeldakse, mida teha tuleb ja mis on õige lahendus.
  • Kui inimene lahendab probleemi ise (ükskõik, mis põlvkond ta on), vallandab aju virgatsainete tulva nagu adrenaliinilaviini. Kui sa ütled talle, mida ta tegema peab, siis võib juhtuda, et ta käitub nagu 2-aastane laps ja vaidleb automaatselt vastu.

Need on ka põhjused, miks coachingust on saanud viimaste  aastate jooksul oluline trend inimeste juhtimises. 

Coaching juhtide käes on omamoodi väljakutse – ühelt poolt lihtne, sest põhineb kaasaegse psühholoogia ja neuroteaduste uuematel teadmistel inimese aju kohta ja toimib seoses sellega hästi. Teiselt poolt eeldab coaching juhilt oma ego tahaplaanile jätmist, teise osapoole usaldamist ja võimusuhte kõrvalepanekut. See on juba suur väljakutse. Aga seda juhid ootavadki.

24. mai PARE klubis saavad osalejad ülevaate, milliseid coachingu tööriistu on võimalik kasutada juhil inimeste juhtimises kui ka HR töötajal oma igapäevases töös. 

Klubis esineb: Ruti Einpalu - toetab juhte igapäevaselt nende arengus läbi coachingu ja koolituste. Ruti ütleb, et arenguprotsess on siis maksimaalselt õnnestunud, kui kõik osapooled on lisaks juhtimisvõimekuse tõusule saanud ka pisut paremaks inimeseks. Juhid juhivad ja saavutavad oma mõju läbi vestluste. Kõige suurema potentsiaaliga on keerulised vestlused. See on ka Ruti lemmikteema.

Viimastel aastatel on Ruti fookus olnud coachingul ja selle kasutamisel juhtimises. Rutile on omistatud ICF (international Coach Federation) poolt akrediteering ACC, mis tõendab, et Ruti on reaalselt tegutsev coach. Ruti koolitajakogemus on 13 aastat pikk ja sama pikk on ka tema kogemus tippjuhina. Ruti on töötanud Hansapangas, juhtinud Eesti Draamateatrit, käivitanud Rahvusvahelist Arvo Pärdi Keskust ja olnud Arvamusfestivali sünni juures. Loe lisaks siin

Toimumise aeg: neljapäev, 24. mai 2018 kell 14.00-17.00
Toimumiskoht: PARE kontor (Paldiski mnt 29, Tallinn)
Registreerimine: Eelregistreerimine PARE kodulehel kuni 23.05.2018 või kuni kohti jätkub.
Osalemistasu: PARE liikmetele tasuta, mitteliikmetele 35 eurot (sh km)