Klubid

KAASAMISLABOR: Upu või uju – uute töötajate sisseelamise vajalikkus ettevõttes

Toimumise aeg: 30. January 2018 at 09.30
Kategooria: Tallinn

STEP programm aitab tööturule sisenda noori vanuses 15-26 aastat, kes on karistusõiguslikult vastutusele võetud. STEP programm pakub põhjalikku juhendamise väljaõpet ettevõtete esindajatele, kes nendega koostööd teevad. Kahjuks huvi väljaõppe vastu on vähene. Miks? 30. jaanuari kaasamislaboris otsime üheskoos vastuseid järgmistele küsimustele:

  • Kuidas ja milliste näidetega selgitada juhendamise/sisselatamise kasulikkust erinevatele ettevõtetele/tööandjatele?
  • Mitmed tööandjad ütlevad STEP-programmile, et neil juba on juhendaja või vastav süsteem, kuid kõrvaltvaataja pilguga paistab see pigem sümboolne või ainult tööalane juhendamine. Samuti on mitmel pool juhid ise juhendajateks, kuid STEP-programmi kogemus on näidanud, et see ei toimi. Kuidas ja milliste näidetega selgitada tööandjatele, milline on toimiv uue töötaja sisseelamise süsteem? Kuidas selgitada tööandjatele, kes on mõistlik ja ettevõttele kasulik juhendaja? Kas ja kuidas suunata tööandjaid juhendajate valimisel?
  • STEP-programm viib koostööpartneritele läbi tasuta 2-päevast juhendajate koolitust, mis siiani on alatäitunud. Kuidas selgitada tööandjatele koolituse vajalikkust nii, et nad leiaksid sinna sobivad osalejad ja peaksid vajalikuks nende koolitusele suunamist?
  • Kas kujundatakse eelhoiakud/eelarvamus erinevate taustaga inimeste töölevõtmisel? Või on tegemist siiski üleüldise probleemiga, kus tööandjad ei näe sellel väärtust ettevõttele?

Tule ja räägi kaasa, jaga oma kogemust ning õpi teistelt!

NB! Kui ka Sul on teema, mida tahaksid just sellel kuupäeval arutada, siis kirjuta otse kadri@pare.ee.

Toimumise aeg: teisipäev, 30. jaanuar 2018 kell 09.30-12.00
Toimumiskoht: PARE kontor (Woldemar Mayeri ärimaja, Paldiski mnt 29, B-korpus, IV korrus, Tallinn)
Registreerimine: Eelregistreerimine PARE kodulehel kuni 22.01.2018 või kuni kohti jätkub
Osalemistasu: kaasamislabor on PARE liikmetele tasuta, mitte-liikmetele 35 eur (sh km)
Lisainfo: kadri@pare.ee