Klubid

TALLINNA KLUBI: Infoüleküllus - selle põhjused ja tagajärjed

Toimumise aeg: 18. May 2016 at 13.00
Kategooria: Tallinn

Info ülekülluse probleemid on pikka aega olnud uurimisobjektiks mitmete valdkondade teadlastele: sotsioloogid ja politoloogid tavatsevad vaadelda seda fenomeni globaalses kontekstis, psühholoogid üksikisiku tasandil ja juhtimisteoreetikud otsuste vastuvõtuprotsessides.

Juba Reuteri uuringute tulemused 1990ndatel aastatel näitasid, et infoüleküllus oli tõsiseks probleemiks nii organisatsioonide kui üksikisiku tasandil. Ligi kakskümmend aastat hiljem pole olukord sugugi paremaks muutunud. Info üleküllus on isegi põhjustanud haiguse, mida tähistatakse terminiga 'infoväsimuse sündroom' ('information fatigue syndrome'/IFS) või 'info ülekülluse sündroom' ('information overload syndrom'/IOS). 

Seega on infotehnoloogia kiire areng muutnud meie elu ja töö märksa kiiremaks ja stressi tekitavaks. Kui isik peab töötlema rohkem informatsiooni kui ta on võimeline, siis tekib informatsiooni üleküllus, mis toob kaasa töö efektiivsuse languse, informatsiooni kao, stressi, ärritumise, motivatsiooni languse, tööga rahulolu languse ning mõjutab otsuste kvaliteeti.  Eelnevad probleemid indiviidi tasandil kanduvad organisatsiooni tasandile: efektiivsuse langus, informatsiooni kadu, tööprotsesside aeglustumine  ja personali voolavus. Kõnealuses klubis käsitleme infoülekülluse fenomeni, selle põhjuseid ja tagajärgi ning kuidas sellega toime tulla.

Klubis esineb ja oma kogemusi jagab professor Sirje Virkus (Tallinna Ülikool).

Toimumise aeg: 18. mai 2016 (kolmapäev) kell 13.00-16.00
Toimumiskoht: Tallinna Ülikooli (Uus-Sadama 5, ruum M-648)
Registreerimine: Eelregistreerimine PARE kodulehel kuni 17.05.2016
Osalemistasu: klubi on PARE liikmetele tasuta, mitte-liikmetele 20 eur+ km
Lisainfokadri@pare.ee tel 611 6411