Klubid

PARE ja avaliku teenistuse ühisklubi: Kompetentsimudelite rakendamine – selle võlud ja valud

Toimumise aeg: 19. March 2013 at 15.00
Toimumise koht: PARE ja avaliku teenistuse ühisklubi
Kategooria: Tartu


David C. McClellandi kompetentside avaartiklist möödub sel aastal 40 aastat. Endiselt on kompetentsimudelid aktuaalne teema ning püütakse leida parimaid viise selle rakendamiseks. Mis on kompetents ja miks on kompetentse hakatud hindama? Mida see meile „tegelikult" annab ning milliseid kompetentse saab üldse hinnata? Mida ütleb teadus kompetentside hindamise kohta ja kuidas see on rakendunud praktikas?

Seekordses klubis keskendume kompetentsidele ja kompetentsimudelite rakendamise praktikale. Oma praktilisi kogemusi on valmis meiega jagama nii era- kui ka avaliku sektori inimesed. Meeli Villido räägib kompetentsimudelite loomisest ja rakendamisest Keskkonnainspektsiooni näitel ning Mari Krumm jagab oma kogemusi spetsialisti tasemel mudeli rakendamisest If P&C Insurance AS-is. Praktikuid toetab omalt poolt Anne-Mari Ernesaks, kes keskendub kompetentside teema avamisele läbi teadusmaailma avastuste.

Meeli Villido omab personalitöö kogemust alates 2001. aastast Danske Bank-is, viimased 5 aastat on ta olnud personaliosakonna juhataja Keskkonnainspektsioonis. Ta on õppinud majandust ja psühholoogiat ning läbinud organisatsioonikäitumise magistriõppe. Lisaks on Meeli Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu liige. Kompetentsijuhtimise rakendamise kogemus sai alguse 2010. aastal, mil Keskkonnainspektsioonis loodi esimesed kompetentsimudelid.

Mari Krumm on töötanud 1997 aastast kindlustuse valdkonnas ja hetkel tegutseb If Kindlustuses müügitreenerina, kus tema peamiseks vastutusvaldkonnaks on müügiüksuse töötajate toetamine müügikompetentside arendamisel ja hoidmisel.

Anne-Mari Ernesaks, Psience OÜ partner, on organisatsioonikäitumise magister. Ta on põhjalikumalt uurinud töösooritust mõjutavaid tegureid ning organisatsioonikultuuri muutmise võimalusi väärtushinnangute kaudu. Tal on mitmekülgne personalijuhtimise ja organisatsiooni arendamise kogemustepagas, olles töötanud nii avalikus ja erasektoris kui ka mittetulundussfääris.

Toimumisaeg: 19.märts 2013 kell 15.00-17.30
Toimumiskoht: Keskkonnainspektsioon, Kopli 76
Parkimine: parkida saab tasuta Keskkonnainspektsiooni territooriumil, osalejad lastakse hoovi.
Registreerumine: Eelregistreerimine toimub 18. märtsini või kuni kohti jätkub. NB! Kohtade arv on piiratud!
Osalemistasu: PARE liikmetele ja avaliku teenistuse esindajatele on klubi tasuta, mitte-liikmetele 20.-
Lisainfo: HannamayToater hannamay@pare.ee, 6116411
 
Manusest leiate toimunud ürituse materjalid.