Klubid

PARE Akadeemia klubi Tartus: töötervishoiuergonoomika arendamine Eesti Maaülikoolis

Toimumise aeg: 26. April 2012 at 14.00
Toimumise koht: PARE klubi Tartus
Kategooria: Tartu

Ergonoomika on kiiresti arenev teadus, mis on enam kui 50 aasta vältel leidnud väljundi ka erialases spetsialiseerumises. See on rakendus- ja alusteadus biotehnilistest (inimene-tehnika-loom-taim-keskkond) süsteemidest töötegevuse kavandamiseks, uuendamiseks ja arendamiseks. Ergonoomika eesmärk on uurida ja luua ergonoomilis-majanduslikku tootmis- ja töötehnoloogiat. Ergonoomika uurimisobjektideks on eelkõige inimene füüsilises ja psüühilises töötegevuses, töövahendid, tööprotsess ja töökeskkond.

Seekordse klubi raames külastame Eesti Maaülikooli Tehnikainstituuti ning keskendume töötervishoiuergonoomikale. Kuuleme ja vaatame Tehnikainstituudi ergonoomika lektori Oliver Sada juhendamisel, millega tegeletakse ning mis on teaduslik-praktilised väljundid instituudil. Muuhulgas tutvume äsjaavatud renoveeritud instituudiga, sh laboritega, kus saame näha ka mõnesuguseid ergonoomikaalaseid katseid.
Magistrantide tegemistest räägivad Triinu Nõu ja Ave Tihane teemadel: Tervislik sisekliima ja tööergonoomika, normatiivid ja praktika; Moodulmaja tootva ettevõtte tootmistsehhi töökeskkond ja mõju töötaja töövõimele.

Praktilisemat vaadet lisab Tööinspektsiooni tööohutuse peaspetsialist Indrek Avi, kes räägib peamistest puudustest töötervishoiuergonoomika vallas.

Toimumise aeg: 26. aprill 2012 kell 14.00 - 17.00
Toimumiskoht: Eesti Maaülikool
Registreerumine: eelregistreerimine toimub 24.04.2012 või kuni kohti jätkub.
Osalemistasu: PARE liikmetele on klubi tasuta, mitte-liikmetele on hind 20€.
Lisainfo: ave@pare.ee