Klubid

PARE seminar Tallinnas: Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord

Toimumise aeg: 27. October 2011 at 09.30
Kategooria: Tartu

6. oktoobril 2011 kiitis Vabariigi Valitsus heaks määruse „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord" muutmise, millega väheneb tööandjate halduskoormus.

1. jaanuarist 2012 jõustuva määrusega tehakse kaks sisulist muudatust. Esimene muudatus lihtsustab puhkusetasu arvestamist. Selle järgi ei tule tööandjal puhkuste korral arvestada töötajale keskmist päevatasu, kui töötasu on olnud eelneva kuue kalendrikuu jooksul muutumatu suurusega. Sellisel juhul maksab tööandja töötajale töölepingus kokkulepitud töötasu.

Teine muudatus vähendab tööandja ebamõistlikku halduskoormust. Selle järgi ei näe määrus enam ette keskmise töötasu ümberarvestamise kohustust, st kui keskmine töötasu on välja makstud, siis hiljem seda enam ümber arvutada ei tule.

Rohkem informatsiooni määruse muudatuste kohta leiate teatele lisatud seletuskirjast ja määruse lühikokkuvõttest. 

Koostöös Sotsiaalministeeriumi tööelu arengu osakonna esindajatega korraldame PARE seminarid, kus tutvustame määruse põhimõtteid. Esinejad Seili Suder ja Maria Pihl ei saa võtta endale keskmise arvutaja või arvutuse kontrollija rolli, vaid eelkõige määruse reeglite selgitamise rolli.

Toimumisaeg: 27.10.2011 kell 9.30-10.45
Toimumiskoht: Oru Hotell (Narva mnt 120B, Tallinn), parkimine on tasuta 
Registreerimine: toimub 25. oktoobrini või kuni kohti jätkub
Osalemistasu: PARE liikmetele on klubi tasuta, mitte-liikmetele on hind 25.-€