Klubid

PARE Tallinna hooaja avaklubi: Interaktiivne kaasuse analüüs "Konkurents talentide pärast"

Toimumise aeg: 15. September 2011 at 15.00
Kategooria: Tartu
 
PARE Tallinna klubide sügishooajaga alustame 15. septembril kell 15.00 TTÜ Majandusteaduskonna Koolituskeskuses, kus kuuleme lähemalt Koolituskeskuse ja organisatsiooni koostöövõimalustest ning rakendame esmakordselt case-study meetodit.  Klubis käsitletava interaktiivse kaasuse analüüsi teemaks on konkurents talentide pärast.

Kaasuse lühitutvustus:
Microsoft on teinud värvatud talentidest oma äriedu aluse. Töötajaid võib iseloomustada märksõnaga töönarkomaania, sest hommikul vara minnakse tööle ja õhtul hilja jõutakse koju vaid magama. Ettevõttel läheb üha paremini ning müügimahud on suurenenud. Kuid nüüd on tekkinud olukord, kus lühikese aja jooksul on ettevõtte 40 võimekat keskastmejuhti teatanud, et lahkuvad firmast. Konkurentsieelis kipub jalga laskma...

1999. aasta suvel köitis ajaleht Wall Street Journal oma esiküljel tähelepanu andes teada: Paljud Microsofti kõige võimekamatest liidritest, keda on kokku ligi 40, on oma lepingud katkestanud, vähemalt ajutiselt. Katkestamise ajenditeks võivad olla nii väsimus kurnavatest tähtaegadest, tüdimus Microsofti plahvatusliku kasvuga kaasnevast bürokraatiast kui ka ahvatlevast kõrg-tehnoloogilisest buumist.“

Ent leidus inimesi, kes kahtlesid, kas WSJ poolt esiletoodud kollaps tippjuhtide reas pole mitte märk Microsofti ees terendavatest suurematest probleemidest.  Microsofti juhid mõistsid olukorra tõsidust vägagi hästi, nende ettevõtte hiiglaslik edu oli suuresti tingitud tema oskusest täiendada oma meeskonda erakordsete talentidega. 

Kuidas peaks ettevõtte sellises olukorras käituma? Kui palju on lisaks avalikkuse tähelepanule mänguruumi olukorrast parimal võimalikul moel välja tulla? Kuidas oma tippspetsialiste hoida?

Sama probleemi ees nagu antud kaasuses seistakse paljudes Eesti ettevõtetes. Kuidas oma töökultuuri kujundada ja personalipoliitikat üles ehitada nii, et olemasolevad talendid oleksid piisavalt motiveeritud ning ei jookseks parema pakkumise peale konkurendi juurde? Kuidas talendid üles leida ja ettevõttesse värvata? Millised on ettevõtte võimalused kindlustada end talentidega muutuvas majandusolukorras?

NB! Klubis osalemise eelduseks on kodulugemine (21 lk eestikeelset teksti, võtab aega ca 2h), mis saadetakse registreerunutele hiljemalt üks nädal enne klubi toimumist e-mailile.

Interaktiivse kaasuse analüüsi viib läbi TTÜ majandusteaduskonna turunduse õppetooli lektor ja konsultant Rein Riisalu.

Toimumise aeg: 15. september 2011 kell 15.00 - 17.00
Toimumiskoht: TTÜ Majandusteaduskond, ruum X-418 (neljas korrus), Akadeemia tee 3, Tallinn
Osalemistasu: klubi on PARE liikmetele tasuta, mitte-liikmetele on klubi hind 20.-
Registreerumine: eelregistreerumine toimub 12. septembrini või kuni kohti jätkub
NB! Ootenimekirja registreerumiseks kirjuta katrina@pare.ee