Klubid

PARE Tartu hooaja avaklubi: tööandja bränding

Toimumise aeg: 20. September 2011 at 14.00
Kategooria: Tartu

Ülikoolilinnale  kohaselt  alustab  PARE  oma Tartu klubide  uut hooaega  akadeemilise klubiga, milles
võetakse lahata tööandja brändingu temaatika. Sellesisulise magistritööga jõudis Parim Potentsiaal Personalijuhtimises 2010 finaali ISS Eesti AS personalijuht Helo Tamme, kes oma uuringut ja selle tulemusi lahkelt PARE liikmetele tutvustab. Uuring on läbi viidud 13 ettevõtte seas, kes tulid AS-i Emor poolt 2009. aasta kevadel korraldatud mainekate tööandjate uuringus 20 esimese tööandja hulka.

Organisatsioonide edu aluseks on oskus leida ja hoida tööl optimaalne arv õigeid inimesi mistahes tööjõuturu olukorras. Tugeva tööandja brändiga kaasneb ettevõttele mitmeid hüvesid, näiteks paraneb töötajate värbamine ja väheneb nende voolavus, töötajad on pühendunud, säilib teenuse kvaliteet ning paraneb tootlikkus. Ettevõtted, kes alustavad oma tööandja brändi teadlikku loomist alles siis, kui hakkavad tunnetama probleeme oma personali leidmise ja hoidmisega, on oma projektiga pigem hiljaks jäänud, mistõttu oleks mõistlik sellega tegelema hakata veel enne kui „king pigistab".

Mõned organisatsioonid suudavad nii oma tänaste kui ka tulevaste töötajate silmis saavutada eelistatuma tööandja staatuse kui teised. Võtmeks on tööandja bränding - strateegia, mis kasutab parimate inimeste leidmiseks ja hoidmiseks personalivaldkonna ja turunduse meetodeid. Tööandja bränding on kogu organisatsiooni hõlmav projekt, mille loomise ja elluviimise protsessi tuleb kaasata nii ettevõtte juhid kui ka personali-, turunduse- ja PR-osakonna inimesed. Kuidas seda teha, selgitab PARE klubis Instar EBC konsultant Kersti Hellerma, kes muuhulgas on tegelenud tööandja brändingu elementide juurutamisega Saku Õlletehase AS-s.

Toimumise aeg: 20. septembril 2011 kell 14.00
Toimumiskoht: Eduard Vilde lokaal ja kohvik, Vallikraavi 4, Tartu
Osalemistasu: klubi on PARE liikmetele tasuta, mitte-liikmele on hind 20 eur
Registreerumine: registreerumine toimub kuni 15. septembrini või kuni kohti jätkub
Lisainfo: ave@pare.ee