Klubid

EMSLi suvekool professionaalse vabatahtlikkuse teemal

Toimumise aeg: 26. August 2011 at 10.30
Kategooria: Tallinn
Iga-aastane EMSLi suvekool on peamiselt mõeldud vabaühendustele, aga seekordset teemat vaadates tundub, et see võiks huvi pakkuda vastutustundlikumatele äriettevõtetelegi.

Suvekool toimub 26. - 27. augustil Rakveres. Keskseks teemaks on professionaalsete vabatahtlike kaasamine ja hoidmine teistest organisatsioonidest. Professionaalne vabatahtlik pakub abistatavale vabaühendusele rahalist tasu saamata oma erialaseid oskuseid, teadmisi ja kogemusi, kas siis nõu andes või ise midagi ära tehes - nt aitab personalispetsialist ühendusel töölepinguid üle vaadata, ajakirjanik pressiteateid koostada, finantsjuht paremini eelarvet planeerida vmt.

Vaadates kahepäevast programmi, võiksin personalijuhtidele rohkem soovitada esimest päeva, kus päeva alustavad inspireerivad vabatahtlike lood ning praktilise harjutuse käigus töötatakse välja soovitused töötajate vabatahtlikkuse programmiks viiele Rakvere ettevõttele. Usun, et sealt saab asjalikke mõtteid enda ettevõttessegi, lisaks saab lähemalt tundma Eestis tegutsevate vabaühenduste kirjut maastikku. Esimese päeva lõpetab uuenduslik meetod „Julge küsida", kus igaühel on võimalik esitada mõnd konkreetset lahendust vajav küsimus ja sellele saada mitmeid huvitavaid lahendusi. Teisel päeval on hulk praktilisi töötubasid, mis vaatavad vabatahtlike töö korraldamist praktikute endi silme läbi. Täpsemalt programmist ja suvekooli registreerimisest www.ngo.ee/suvekool

Osalustasu sisaldab kaht päeva koolitust ja toitlustust ning on 32 eurot, mitmekesi tulles saab 29 euroga hakkama. Majutusvajaduse puhul see hind (Rakvere Ametikooli tubades 9.60 või 5.10 eurot) lisandub.

Lootes suvekoolis kohtuda,

Elina Kivinukk
EMSLi koolitusjuht
elina@ngo.ee