Klubid

PARE akadeemiline klubi 2010: Töötajate rahvusvaheline mobiilsus: Minna või jääda...., olla või tulla?

Toimumise aeg: 09. February 2011 at 16.00
Kategooria: Tartu
 

PARE kuulutas eelmisel aastal välja magistritööde konkursi Parim Potentsiaal Personalijuhtimises 2010, kuhu laekus kokku 9 lõputööd. Auväärt žürii valis laekunud tööde seast välja kolm finalisti, võitja kuulutatakse välja Personalijuhtimise Konverentsil. Soodustamaks akadeemiliste käsitluste, teadmiste ning uurimuste tulemuste jagamist valdkonna praktikutega, jätkame ka sel aastal PARE akadeemiliste klubide sarjaga.

2010 aasta konkursi finalistide tööde tutvustamist alustame Getter Toome tööga "Valmisolek organisatsioonisiseseks rahvusvaheliseks mobiilsuseks, selle seos tunnetatud võimekuse ja oodatavate tagajärgedega".

Äritegevuse järjest suurenev globaliseerumine on suurendanud organisatsioonide vajadust töötajate järele, kes oleksid valmis välisriikidesse tööle asuma. Mitmed rahvusvahelised organisatsioonid on mõistnud, et töötajate ümberpaigutamine välisesindustesse on hädavajalik ning see on oluliseks konkurentsivõimelisuse strateegiaks. Kuna välisriiki tööle minek on seotud väga mitmete elukorralduslike muudatustega, siis on töötajate valmisolek organisatsioonisiseseks välisriiki tööle minekuks väga erinev. Getter Toome uuris oma magistritöös töötaja valmisolekut organisatsioonisiseseks rahvusvaheliseks mobiilsuseks ja selle seost tunnetatud võimekuse ja rahvusvahelise mobiilsuse oodatavate tagajärgedega. Lõputöö kokkuvõttega saate tutvuda siin.

Kui töötajad on asunud välisriiki tööle, seal mõnda aega elanud, uusi teadmisi ja kogemusi omandanud, tekib uus probleem, kuidas neid Eestisse tagasi saada? Antud teemast räägib meile lähemalt Kaubandus-Tööstuskoja teenuste direktor Peter Gornicheff. 2010. aasta suvel viis Kaubandus-Tööstuskoda projekti Talendid Koju! raames läbi uuringu välismaal õppinud ja töötanud eestlaste ning Eesti tööandjate seas. Uuringu eesmärgiks oli selgitada, millised kitsaskohad on tööandjatel seoses väliskogemusega töötajate hankimisel ning teiselt poolt selgitati, mis motiveeriks väliskogemusega eestlasi asuma tööle Eesti ettevõtjate hüvanguks.

Klubi arutlevas osas analüüsimine, mida saab personalitöötaja teha selleks, et töötajad oleks valmis välisriiki minema ja tagasi tulema, millised riskid sellega kaasevad ja millist tulu sellest tõusta võiks. Oma kogemusi ja vaadet jagavad ka Eestisse naasnud talendid.

Klubi modereedib PerCapita OÜ juhatuse liige ja PARE klubide töörühma liige Erge Heido.

Klubi materjalid: manuses
Toimumise aeg:
9. veebruar 2011 kell 16.00 - 18.00
Klubi sihtgrupp:
kõik personalitöötajad
Toimumiskoht: Eesti Infotehnoloogia Kolledž, Raja 4C, ruum nr. 227
Osalemistasu: klubi on PARE liikmetele tasuta, mitte-liikmetele on klubi hind 20.- eur
Registreerimine: eelregistreerumine toimub 8. veebruarini või kuni kohti jätkub
Lisainfo: katrina@pare.ee