Klubid

Akadeemiline klubi: PSÜHHOSOTSIAALSED RISKID TÖÖKESKKONNAS

Toimumise aeg: 26. January 2010 at 15.00
Kategooria: Tartu
 

PARE kuulutas eelmisel aastal välja magistritööde konkursi Parim Potentsiaal Personalijuhtimises, kuhu laekus kokku 16 lõputööd. Soodustamaks akadeemiliste käsitluste, teadmiste ning uurimuste tulemuste jagamist valdkonna praktikutega käivitame käesoleval hooajal AKADEEMILISTE KLUBIDE SARJA. Sarja raames toimuvad hindamiskomisjoni poolt esile toodud teemadel seminarid nii Tallinnas kui ka Tartus.

Käesolevalt toome teieni Akadeemiliste klubide sarja esimese ürituse teemal: Psühhosotsiaalsed riskid töökeskkonnas.

Me kõik teame, et meie tervist mõjutavad mitmed faktorid, need võivad olla mehhaanilised, füüsikalised, keemilised, bioloogilised jne.
Tööelus toimuvate märkimisväärsete muutustega kaasnevad uued väljakutsed töötajate tervishoiu vallas. Need muutused tekitavad psühhosotsiaalseid riske. Selliseid riske võivad tekitada töökorraldus ja juhtimisstiil, samuti võib see olla seotud majandusliku või sotsiaalse kontekstiga, mis suurendavad tööstressi ning võivad viia vaimse ja füüsilise tervise halvenemiseni.

  • Mis toimub täna meie organisatsioonis ehk millised on täna need töökeskkonna tegurid, mis meie personali ohustavad?
  • Kas teie olete oma psühhosotsiaalset keskkonda mõõtnud või riske analüüsinud?


Igale töökohale on iseloomulikud oma faktorid, mis avaldavad mõju suuremal või väiksemal määral.  Uuringud on näidanud, et selgelt defineeritud ja teooriapõhiste psühhosotsiaalsete faktorite hindamine võib ennetada terviseriske.

  • Kuidas ennetada terviseriske?
  • Millised on psühhosotsiaalsed riskid meditsiinis?

Küsimustele loodame saada vastuseid oma esinejatelt Põhja-Eesti Regionaalhaigla õendusjuhilt Aleksei Gaidajenko, kes tutvustab oma magistritööd, mis uuris psühhosotsiaalset töökeskkonda haigla erinevates kliinikutes õdede ja laborantide näitel ja Sotsiaalministeeriumi Tööelu arengu osakonna Töökeskkonna üksuse peaspetsialistilt Pille Srauss- Raatsalt.

Toimumisaeg:
26. jaanuar 2010 kell 15.00 - 17.00.

Toimumiskoht:  Lääne- Tallinna Keskhaiglas, Paldiski mnt 68, B-korpuse, III korruse saalis.

Osalemistasu: PARE liikmetele on klubi tasuta, mitte-liikmetele on hind 300.-.

Registreerimine: eelregistreerimine toimub 25. jaanuarini 2010 või kuni kohti jätkub.

Lisainfo: Katrina Laurson, katrina@pare.ee, 611 6411