Klubid

Konverents: Tulevikumajandus - väljakutse kõigile

Toimumise aeg: 05. November 2009 at 11.00
Kategooria: Tallinn

Aeg: 5. november 2009

Koht: Radisson BLU hotelli Hansa konverentsisaalis (2. korrus), Rävala Puiestee 3, Tallinn (http://kaart.tallinn.ee/Tallinn/Show?REQUEST=Main&lang=est ; konverentsist osavõtjatele tasuta autode parkimine hotelli kõrval Rävala Parkimismajas).

Töökeel: eesti, vene ja inglise keel

Registreerumine: kuni 30. oktoobrini aadressil http://www.hm.ee/index.php?0511174
  
On majanduse mõõnaaeg ja parasjagu püüame uut tõusulainet. Kindel on see, et taastõusu ei saavuta samade vahenditega kui eelmisi. Meil kõigil - nii töötajatel, ettevõtjatel, kohaliku ja riigielu korraldajatel, tuleb õigesti ja kiiresti hinnata tulevikusuundi ning välja mõelda edule viiv tee.

Konverentsipäeva suunaja ja ettekannete vahekõneleja on Janek Mäggi.
Janek Mäggi juhib kommunikatsioonibürood Powerhouse ning käsitleb majanduselu eri vaatenurkadest ajalehtedes ning raadios ja teles. Ta on töötanud Äripäeva ajakirjanikuna, olnud saate "Miljon senti" saatejuht ja panga juhtkonnas.

Päevakava
Kl 10.30
Registreerumine ning hommikukohvilaud
Kl 11.00 Algus
Tervitussõnad ja päeva sissejuhatus
Lenia Samuel
Lenia Samuel Euroopa Komisjoni tööhõive, sotsiaalküsimuste ja võrdsete võimaluste direktoraadi asedirektor, enne seda ametikohta töötas Küprose tööministeeriumis. Ta on raamatu "Põhilised sotsiaalsed õigused" autor.

1 osa. Muutused majanduses ja meis endis

Anu Virovere. Mina ja maailm
Anu Virovere on teinud karjääris eduka kannapöörde, füüsikust on saanud tunnustatud psühholoog, kes õpetab üliõpilasi ning koolitab ja nõustab ettevõtjaid.

Tiina Ormisson. Tööotsingute kiirteel
Tiina Ormisson oli neli aastat Tööturuameti direktor, kuni selle reorganiseerimiseni sel aastal. Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnilises Instituudis (praegu Tallinna Tehnikaülikool) tööstuseplaneerimise eriala.

Hardo Pajula. Maalt kiiresti linna?
Hardo Pajula on EBSi õppejõud ning hinnatud ja täpseim majanduse prognoosija. Ta on töötanud peaministri majandusnõunikuna ning majandusanalüütikuna pangas ja rahvusvahelises ärikonsultatsioonifirmas .

Sõna sekka ütlemise ja arutelu aeg.

Kl 12.30-13.00 Vaheaeg, kohvilaud

2. osa. Tulevikuvaated läbi uuenduslikkuse ja elukestva õppe prisma

Andres Arrak. Kes või mis päästab Eesti august?
Andres Arrak on Ettevõtluse instituudi direktor Mainori Kõrgkoolis, tema kirjutatud artikleid on avaldanud ajalehed ning kommentaare küsinud tele- ja raadiokanalid.

Rein Ruubel. Uuenduslikkus - uus rikastumisviis?
Rein Ruubel on firmaomanik ning ettevõtluse ja innovatsioonikonsultant ning osalenud eri strateegiate koostamises. Ta on õpetanud eri ülikoolides meil ja mujal.

Garri Raagmaa. Kus paikneb 21. sajandi tootmisjärgne ökoloogiline ja loov majandus? Tagasi maale!
Garri Raagmaa on Tartu Ülikooli teadur ja regionaalarengu ekspert. Tal on 18 aastat töö- ja nõustamiskogemust kohalikes, regionaalsetes, riiklikes ja Euroopa Liidu struktuurides.

Sõna sekka ütlemise, arutelu ja lõpusõnade aeg.

Kl 15.00-16.30 Konverentsilõpetuse püstijala kohvi- ja külmlaud

Konverents on osavõtjaile tasuta. Konverentsi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.


Konverentsi korraldab Haridus- ja Teadusministeerium;
lisateave struktuurifondid@hm.ee ; tel 735 0152 (Ülle Tillmann).