Kuukiri 11 - 2017 PARE kuukiri

Hea Kuukirja lugeja,

Märkamatult olemegi jõudnud jõulukuusse ning esimene advent on kohe-kohe käes. Siinkohal tahaksime tänada kõiki, kes PARE 25. juubelipeost osa võtsid ning PAREle häid soove edastasid - aitäh! Õnne jagub nüüd pikaks ajaks :D. 

Hoolimata pühade lähenemisest ootab meid ees tegus kuu - tulemas on viis klubi, neli üritust Tööandjate ühisuse teemal, jätkuvad kutseeksamid ning personalitöö baaskoolituse IV moodul. Taaskord tulevad kokku ka PARE piirkondade saadikud, et eelnevale perioodile tagasi vaadata ning üheskoos uueks poolaastaks valmistuda.

Startis PARE mentorprogramm, kus mentoriteks tunnustatud ja kogenud personalijuhid. Kelle unistuseks on saada edukaks personalijuhiks, on suurepärane võimalus menteena tarkusi ammutada. Täpsemalt saad lugeda juba allpool olevast Kuukirjast. 

Detsember on täis mõnusat toimetamist, ilusat jõuluootust ja toredaid jõulusündmusi!

Sinu PARE

Hoia end kursis PARE uudistega ja suhtle võrgustikus:

PARE Facebook: https://www.facebook.com/PAREEesti/
Konverentsi Facebook: https://www.facebook.com/PAREkonverents/
LinkedIn grupphttps://www.linkedin.com/groups/2581565

17. jaanuar 2018 alustab PARE mentorprogramm!
 

PARE mentorprogramm on teadlik arengupartnerlus personalitöö valdkonnas kogenud ja vähemkogenud tegija vahel, pakkudes mõlemale osapoolele isiksuslikku ja professionaalset arengut.
Programmi eesmärk on kogemuslik õppimine, parima teadmise jagamine ning personalitöötajate kogukonna tugevdamine.
Osalema on oodatud personalitöö valdkonna tegijad, kes soovivad muudatust oma töös või karjääris, areneda spetsialistist juhiks, õppida juurde mõni uus personalitöö valdkond vmt.
Kandideerimine toimub kuni 6. detsember 2017!


VAATA videot programmijuht Evely Gorobinskiga SIIN
LOE programmist lähemalt www.pare.ee/mentorprogramm
KÜSI lisainfot Mariliis Aigrolt, e-mail: mariliis@pare.ee, telefon: 53425046

PARE koolitused
 

 

PAREga PAREmaks

VÄRBAMISES
ARGUMENTEERIMISES
PERSONALIMÕÕDIKUTES

Tule PARE koolitustele!

04.-05. jaanuar toimub PARE koolitus Tulemuslik värbamisprotsess
2-päevase koolituse läbiviijaks on Maria Kütt (Coca Cola HBC Baltikumi personalijuht, PARE juhatuse esimees). Loe lähemalt ja registreeru SIIN

10. jaanuar toimub PARE koolitus Kuidas oma ideid argumenteeritult juhile müüa?
Koolituse viib läbi viiekordne Eesti meister väitluses Sten Andreas Ehrlich (SpeakSmart argumenteerimisoskuste koolitaja-konsultant). Loe lähemalt ja registreeru SIIN

16. jaanuar toimub PARE koolitus Kuidas mõõta personalijuhina seda, mis Sinu ettevõttele väärtust loob?
Lisakoolituse viib läbi Estel Pukk (Bigbank grupi tugiteenuste valdkonna juht). Loe lähemalt ja registreeru SIIN


18. jaanuar alustab PARE Personalitöö baaskoolituse UUS grupp!

Personalitöö baaskoolituselt saad teoreetilised teadmised ja praktilised oskused edukaks personalitööks!
Koolitusele on oodatud:

 • personalitöö valdkonda sisenejad;
 • vähese kogemusega personalitöötajad ja -spetsialistid nii avalikust- kui ka erasektorist;
 • personalitööd tegevad teiste ametikohtade esindajad (raamatupidajad, sekretärid, juhiabid, büroojuhid jne).

​Loe lähemalt ja registreeru SIIN

PARE sündmused

PARE kaasamislaborid ja kovisioonid

 

Kovisioonil osalejad saavad hea võimaluse jagada grupiga oma dilemmat või probleemi. Grupiliikmed toetavad teineteist jagades oma mõtteid, aidates näha erinevaid vaatenurki ning leides lahendusi. 17. jaanuaril toimub järjekordne üle-eestiline kovisiooni päev, kus kandvaks teemaks on "Minu erinevad rollid"Kovisiooni grupid toimuvad:


PARE klubid

TALLINN   TARTU  

06. detsember Aastalõpu vestlus 2017

Arutleme, kuidas läbi viia jõustavat aastalõpuvestlust ja aidata teisel osapoolel saada kontakti oma tugevustega.

 

06. detsember Holistiline lähenemine personalijuhtimises - mis see on ja kuidas rakendada?

06. detsembri PARE Tartu klubis esineb Katrin Alujev.

TARTU   PÄRNU

12. detsember Kuidas hoida ja leida töötajaid teenindussektorisse?

Kaubandus-Tööstuskoda koostöös PARE ja Tartu Linnavalitsusega kutsuvad kõiki huvilisi 12. detsembril algusega kell 14.00 ÜHISSEMINARILE ’’Kuidas hoida ja leida töötajaid teenindussektorisse?’’.
 

 

13. detsember Töö lõpp on lähedal? Ehk kas tööturul on veel kedagi?

13. detsembril toimub järjekordne Pärnumaa klubiüritus, seekord oleme külas Valmos OÜs ja teemaks on tänane tööjõupuudus. 

JÄRVAMAA   TALLINN

13. detsember Kuidas värvata, juhtida ja arendada erinevate mõtteviisidega inimesi?

Inimese mõtteviisist oleneb tema käitumine, eluviis, põhimõtted, meelelaad ja mentaliteet. Mõtteviisist oleneb inimese panus töö tegemisse. Seega inimese tööle võtmisel, arendamisel ja juhtimisel on oluline mõista inimese mõtteviisi.

 

31. jaanuar Uus töövaidluste lahendamise seadus

Elina Soomets, Tööinspektsiooni õigustalituse juhataja ja Rando Maisvee Eversheds Sutherland Ots&Co tööõiguse valdkonna juht annavad ülevaate, kuidas uus seadus praktikas töötanud on.

TALLINN   TALLINN

06. veebruar Muudatuste elluviimine 

Uuringud on näidanud, et suurepärase muudatuste juhtimisega organisatsioonid on kuni 6 korda tulemuslikumad oma projekti eesmärkide saavutamisel. Milline teadmine on täna maailmas selle kohta olemas, mida need organisatsioonid teevad teisiti?

 

28. veebruar Parim Personaliprojekt 2017 "Euroopa Liidu eesistumismeeskonna loomine ja arendamine"

2017. a Parimaks Personaliprojektiks valiti Maksu- ja Tolliameti projekt  „Euroopa Liidu eesistumismeeskonna loomine ja arendamine“. Projektijuht Gerli Jõgi annab PARE klubis võiduprojektist ülevaate.

konkurss: PARIM POTENTSIAAL PERSONALIJUHTIMISES

Konkursi "Parim Potentsiaal Personalijuhtimises" käigus kogutakse, hinnatakse ja avalikustatakse Eesti ja välismaa ülikoolides 2017. aastal või enne 31.01.2018 kaitstud personalijuhtimise alaseid magistritöid.
Konkursi eesmärgiks on innustada üliõpilasi uurima personalijuhtimisega seotud teemasid, soodustada teoreetilise teabe jõudmist praktikuteni ning kaasa aidata inimeste juhtimise arendamisele Eesti organisatsioonides.

"Parim Potentsiaal Personalijuhtimises" konkursil osalemiseks palume esitada hiljemalt 31. jaanuariks 2018 PARE e-posti aadressil pare@pare.ee kaitstud magistritöö.

NOPPEID
 

PARE RINNAMÄRK
Kui näed kellegi kleiti või kraenurka kaunistamas PARE märki, siis tea, et PARE rinnamärk on PARE autasu, mille eesmärgiks on avaldada avalikku tunnustust edumeelsetele ja aktiivsetele personalitöö valdkonna edendajatele.
PARE rinnamärgi saavad isikud:
- kellel on personalijuhi kutsetunnistus;
- kes on valitud PARE juhatusse;
- kes on PARE poolt väljakuulutatud konkurssidel saavutanud I – III koha või saanud muu tunnustuse

 

PARE ÜLDKOOSOLEK 17.11.2017

Otsustas: Kinnitada PARE 2016/17 majandusaasta tegevusaruande ja majandusaruande.

Kiitis heaks:  PARE 2016/17 eelarve ja tegevusplaani.

Majandusaasta aruanded on kättesaadavad PARE kodulehel

 

PARE uus kontor

Asub Mayeri ärimajas aadressil Paldiski mnt 29, B korpuse IV korrusel.
Meil on avar õpperuum, raamatukogu, väike nõupidamiste tuba ja mõnusa suure lauaga köök.
Tule PAREsse korraldama oma meeskonna koosolekuid, koolitusi, kohumisi. PAREs saab teha kaugtööpäeva, kohtuda kolleegidega, leida inspiratsiooni raamatukogust. Küsi lisa PARE töötajatelt. 

Mõjukaim personalijuht 2017

Mõjukaima Personalijuhi tiitliga tunnustame valdkonna väljapaistvamaid tegijaid, et väärtustada personalijuhtimise rolli organisatsioonide strateegilises juhtimises, aidates seeläbi kaasa juhtimiskultuuri taseme tõstmisele, Eesti organisatsioonide arengule ja konkurentsivõimele.

Mõjukaim personalijuht on 2017 Irene Metsis (G4S Eesti personalidirektor)
Mõjukaim personalijuht 2017 avalikus teenistuses on Kristi Täht (Euroopa Liidu eesistumise personalijuht).

Lisaks tunnustati: Helo Tamme – südamega HR blogija, Kadi Tamkõrv – südamega uuendaja, Kairi Nodapera – südamega inspireerija, Hels-Maarja Mikkal – südamega süsteemilooja, Ülle Matt – südamega käivitaja, Janne Pikma – südamega sihiseadja, Riini Saluri – südamega arendaja, Agne - Aija südamega brändilooja, Egle Saska – südamega teostaja, Terje Tiiman – südamega kutsesüsteemis, Maria Kütt – südamega eestvedaja, Tiina Saar-Veelma – südamega tööõnnelooja, Kersti Vannas – südamega uurija, Gerli Jõgi – südamega koolitaja ja Tiina Käsi – südamega maailmas.

PALJU ÕNNE!

Järelkaja: Personalijuhtide töövahetuspäev

Pare 25 töögrupp tuli kokku aasta tagasi, et Pare juubelit tähistada. Olid toredad ja lõbusad kohtumised – võtsime eesmärgiks endast märku anda, teha midagi põnevat nii iseendile kui veidi ka väljapoole. Ideid sai palju, olulisim märk oli personalijuhtide töövahetuspäev. Pöörane idee vahetada üheks päevaks töö kolleegidega, et organisatsioonides personalijuhtimise rolli esile tõsta ja olla eestvedajateks kastist välja mõtlemisel. Uudiskünnist me sellega laiemas avalikkuses küll ei ületanud, kuid PARE seltskonnas oli õhtusel peol elevust ja ohtralt kogemuste vahetust.

Osales ligi 30 organisatsiooni, nii mõnigi ettevõte liitus viimasel hetkel – aitäh kõikidele julgetele liitujatele tundmatus kohas vette hüpata. Tore oli näha innustunud ja entusiastlikke personalijuhte. Meid üllatas kui palju erinevaid lahendusi personalijuhid leidsid selle päeva sisustamiseks – mõned andsid üle oma reaalse päevakava, mõned vahetasid kogemusi, mõned kaasasid vahetusjuhi organisatsiooni erinevatesse töögruppidesse. Vahetuses osalejatega tegime kokkuvõtte Ruti Einpalu eestvedamisel. Suhtlusvõrgustik on osalejatel täna laiem, inspiratsiooni teistest ettevõtetest kuhjaga ja tunnet, et oma on ikka väga armas. Selgus, et päev tekitas elevust teiste valdkondade inimestes, nii mõnigi finantsjuht ja turundustiim lunisid endale sama võimalust.
Nii mõnigi personalijuht oli kurb, et ajakava ei lubanud sellel aastal osaleda – meil on teile hea uudis: tagasiside vahetuspäevale oli nii positiivne, et PARE teeb selle järgmisel aastal uuesti. Kindlast võtame arvesse selle aasta tagasiside ja ettepanekud, et töövahetus osalejatele veel põnevam oleks.
Kui veel kahtlete, vaadake selle aasta kogemuste videosid (ilnuvad peagi) ja küsige osalenud personalijuhtidelt.

Kuna juubelipidu on peetud, siis PARE25 töögrupp seob otsad kokku, ütleb kõigile aitäh ja naaseb oma tavatööde juurde või siis liitub teiste töögruppidega.
Tervitustega Krista Palder ja Katerina Muhel

PARE uued liikmed

Tervitame PARE uusi liikmeid!

ERAISIK

Tiina Metsalu

Tiina on finanstvaldkonnas töötanud terve oma tööea. Viimastel aastatel on aga sattunud personalivaldkonda ja tänab oma juhti, kes on sellise võimaluse talle andnud. Alles nüüd saab Tiina aru, kui ajastutruu on väljend „Kaadrid otsustavad kõik :)“. Tiina töötab United Estover Group OÜ´s kontserni finants- ja personalivaldkonna juhina. Personalitöö olulisemad kordaminekud ja suuremad väljakutsed täna:  kontserni personali ja töökeskkonnavaldkonna juhtimine ja sellega edukalt hakkama saamine, personali värbamine sh kolmandatest riikidest ja nii enda kui kolleegide pidev motiveerimine.

Moonika Maitus

Moonika on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli rootsi keele filoloogia eriala. Hetkel töötab büroojuhina Trüb Baltic AS´is ning  tööülesannete hulka kuuluvad mh ka personaliga seotud teemad. Õnneks (või kahjuks :)  igapäevaselt värbamise ja töölepingutega tegelema ei pea, sest ettevõttes töötavad väga lojaalsed ning rahulolevad kolleegid. Personalivaldkond pakub Moonikale aga laiemalt huvi, seetõttu otsustas ka PARE liikmeks astuda. 

Mari Oks

Mari on õppinud personalijuhtimist ning hetkel on pooleli õpingud Tallinna Ülikoolis andragoogika erialal. Talle meeldib põnev ja aktiivne töö ning sellepärast on valinud just personalitöö eriala, sest töös inimestega ei hakka kunagi igav. Oma loomult on Mari andja ning sellest tulenevalt on tema eesmärk organisatsioonis olla suurepärane partner, abiline ja konsultant. Mari töötab Optimera Estonia AS´is koolitus- ja tööohutusspetsialistina. Mari arvab, et väikestest sammudest tuleb lõpuks kokku suur kordaminek. Eriti organisatsioonis, mis ei ole väga paindlik. Mari soovib, et tema töö aitaks saavutata ettevõtte strateegilisi eesmärke.

Annika Saag

Annika päevi täidavad lisaks personalitööle ka käsitöö ja kirjandus.  Annika peab  väga oluliseks investeeringut iseendasse, mis tähendab pidevat enese täiendamist ja avatust väljakutsetele. Inimestes hindab ta eelkõige empaatilisust, torenatsust ja usaldusväärsust. Annika täidab  Assiku Puit OÜ´s  personalitöötaja ja töökeskkonnaspetsialisti rolli. Personalitöö olulisemad kordaminekud ja suuremad väljakutsed täna: Annika on saanud tänuväärse võimaluse kaasa lüüa nii töökeskkonna parenduste, kui ka personalipoliitika loomisel ja elluviimisel - pidades neid protsesse  motiveerivateks väljakutseteks, kuna läbi nende kasvab kogemuste pagas ja enesekindlus.

Huvitav ja kasulik

  OSALE: Metoodika teabepäev: Eesti keele iseseisva õppe nõustamine keelekohvikutes​

  Integratsiooni Sihtasutus korraldab 8. detsembril tööandjatele teabepäeva, mis toimub Tallinnas, MyTechnopolis, Lõõtsa 6, 2. korrusel, Helsinki seminariruumis. Ootame Teid  tutvuma Integratsiooni Sihtasutuse nõustajatega ning keelekohviku formaadiga. Lisaks nõustamis- ja infoteenuse esitlusele, avastame keelekohvikute metoodikat ning proovime üheskoos läbi viia ühe näidiskohviku. Lisainfo ja registreerimine SIIT.


  OSALE: Work in Estonia töömessil

  SA Archimedese Study Estonia meeskond koostöös EASi programmi Work in Estonia’ga korraldavad detsembri alguses taaskord välistudengite töömesse. Töömess toimub nii Tallinnas (8. detsembril) kui Tartus (6. detsembril). Facebook evendid:

  Tallinn - https://www.facebook.com/events/155065245103157/
  Tartu - https://www.facebook.com/events/961308117354545/


  HUVITAV: Mida meeles pidada välisriigist värbamiste puhul?

  Work in Estonia koordineerib uut artiklite sarja, mis toob lugejani  Eesti personalijuhtide kogemused välisvärbamisega. Seekord jagab oma kogemust Funderbeam. Loe artiklit SIIT.


  HUVITAV: Kust me otsime arengut – nõrkustest või tugevustest?

  Ruti Einpalu, coach ja koolitaja, on kirjutanud põneva loo tugevuste ja nõrkuste teemal. Loe täispikka artiklit SIIT.


  LIITU: Tööandjate ühistus

  Ühisusse kuuluvad tööandjad kutsuvad ühisusega liituma organisatsioone, kes näevad ühiskonda panustamises võimalust suurendada ka oma ettevõtte edu. Vähenenud töövõimega töötajate ulatuslikum kaasamine tööellu  aitab leevendada töökäte puudust. Ettevõtted, kes kaasavad vähenenud töövõimega inimesi, kellel on vajalikud oskused või soov ja võime neid oskusi omandada, panustavad ka oma ettevõtte kui tööandja brändingusse. Mitmekesine töökeskkond, kus ühtviisi on väärtustatud nii vähema töövõimega inimesed kui ka vanema- ja nooremaealised, võõrtöötajad ning väikelapse vanemad, on eelistatud töökeskkonnaks kõrge sotsiaalse vastutustundega talentidele. 
  Võrgustiku järgmine kokkusaamine ja uute liitujate tunnustamine toimub RIMIs 28.11.2017, siis saame kuulata ka RIMI kogemust vähenenud töövõimega töötajate kaasamisel. 

  TÖÖANDJATE ÜHISUSEGA SAAB LIITUDA SIIT


  OSALE: World Employer Branding Day 2018

  Vii oma ettevõtte tööandja bränding uuele tasemele ja osale 25.-27.04.2018 Prahas toimuval konverentsil World Employer Branding Day. Konverents toob kokku tööandja brändingu eksperdid üle maailma ja seal avaneb suurepärane võimalus saada praktilisi nippe ettevõtetelt nagu Google, Volkswagen, Microsoft, Emirates, LinkedIn, Adidas jpt. Kasutades CV Keskuse promokoodi cvkeskus, saad pileti 100 € soodsamalt!
  Keskuse promokoodi cvkeskus saab kasutada aadressil https://www.eventbrite.com/e/world-employer-branding-day-25-27-april-2018-tickets-36597687669


  LOE: Ülevaade Eesti kutseharidusest

  Kutseharidus kuulub Eestis Haridus- ja Teadusministeeriumi valitsemisalasse ja täidab olulist rolli, et valmistada ette paindlikku ja hea väljaõppega tööjõudu, kes on võimeline kohanema tööturu muutustega. Ülevaade Eesti kutseharidusest on koostatud Euroopa kutsehariduse edendamise ühingu CEDEFOPi poolt.

  PAREga PAREmaks!

  Astu PARE liikmeks! Loe lähemalt, miks olla PARE liige SIIN

  Teretulnud on nii eraõiguslikud juriidilised isikud, eraisikud kui ka avalik-õiguslikud juriidilised isikud

  Tutvu kõikide PARE koolitustega SIIN või küsi ettevõtte sisese koolituse pakkumist pare@pare.ee

  Jälgi meie tegemisi ka kodulehe www.pare.ee ja Facebooki lehe www.facebook.com/PAREEesti vahendusel!