Kuukiri 02 - 2018 PARE kuukiri

Hea Kuukirja lugeja,

Palju õnne EV100 puhul! 
Ilus sünnipäev viib mõtted väärtustele ja ärgitab mõtisklema teemal, mida mina, minu organisatsioon ja mu pere saame teha, et Eesti areneks edasi ning veel paremad päevad meid ees ootaks.
Parim ja lihtsaim, mida saame teha, on iga päev olla parem versioon endast: targem, töökam, lõbusam, sallivam jne. Endast parema versiooni üles leidmiseks on erinevaid viise: koolitumine, kootsing, kovisioon, suhtlemine, harjutamine, lugemine jne. Uudishimu ja kõigele uuele, mida tuleb uskumatu kiirusega uksest ja aknast, avatud olemine. Püüd uuest aru saada ning see ühiskonnale kasulikuks muuta on igal juhul tänases päevas edu aluseks. PAREna püüame Sulle selleks pakkuda võimalusi nii koolituste, klubide, koviooni kui kaasamislaboriga ning loomulikult konverentsiga, kust leiad teadmisi väga värsketest trendidest inimeste juhtimise valdkonnas.

Jaga oma parimaid praktikaid ning neist saadud teadmisi oma kolleegidega. Kuni 12.03-ni on võimalik esitada oma projekt PARIM PERSONALIPROJEKT konkursile.
Seekordne Kuukiri sai jälle hästi mahukas ja inforohke. Leidub head lugemist, kutseid arendavatele koolitustele ja sündmustele ning mitmeid konkursse, kuhu oma organisatsioon üles seada. Kindlasti aita ka tudengeid ning leia mõned minutid nende lõputööde küsimustike täitmiseks. Kui korrga kogu Kuukirja läbi lugeda ei jõua, siis pole hullu, leiad ta igal sobival hetkel SIIT

Sinu PARE

Hoia end kursis PARE uudistega ja suhtle võrgustikus:

Ainult PARE liikmetele mõeldud suletud keskkonnad: PareNet ja FB PARE kogukonna grupp

Kõigile PARE tegevmistega kursis olemiseks:
PARE Facebook: 
https://www.facebook.com/PAREEesti/
Konverentsi Facebook: https://www.facebook.com/PAREkonverents/
LinkedIn grupphttps://www.linkedin.com/groups/2581565 
Instagram: https://www.instagram.com/parekad/ 

Uudised

BLOGI: Friederike Fabritius ehitab silda neuroteaduse ja äri vahele 20.02.2018

Pikaajalise koolitaja taustaga neuropsühholoog, sakslanna Friederike Fabritius, kes 12.-13. aprillil PARE Personalijuhtimise Aastakonverentsil "Vaate nurk" üles astub, usub, et organisatsioonidel tasuks neuroteadusi tõsisemalt võtta – mõistes inimajus toimuvaid protsesse suudame ka ettevõttes ja mee... Vaata lähemalt…

KOOLITUS: Kuidas toetada töötaja sujuvat sisseelamist? Disainmõtlemine aitab! 21.02.2018

Rahvusvahelised uuringud kinnitavad, et 10-25% töötajatest lahkub esimese 6 kuu jooksul just ebaõnnestunud sisseelamise pärast. Korn Ferry Futurestep uuringust selgub, et 90% juhtide arvates on tegemist tõsise probleemiga.15. märtsil toimuvas disainmõtlemise töötoas keerame käised üles ja mõtleme ko... Vaata lähemalt…

SEADUSANDLUS: Kuidas hoiatada töötajat töökohustuste rikkumisel? 16.02.2018

Kuidas hoiatada töötajat töökohustuste rikkumisel? Tööandja saab töölepingu töötajaga lõpetada üksnes erakorraliselt töölepingu seaduses (TLS) sätestatud alustel, üks alustest on töölepingu rikkumine töötaja poolt.  Kuidas  rikkumise korral töölepingut lõpetada selliselt, et   lõpetamine  vastaks s... Vaata lähemalt…

PARIM PRAKTIKA: Mooncascade Hero Code of Honour 13.02.2018

Mooncascade Hero Code of Honour Väärtused on ettevõtet edasikandvaks tuumaks. Väärtustest sõltub see, kui ühtne ja seega kui edukas ollakse. Mis aga teha siis kui väärtused on sõnastamata või hägustunud, kuidas see tuum kätte saada? Mooncascade´i personalijuht. Vaata lähemalt…

PARIM PRAKTIKA: E-õppe ja sisseelamisprogrammi väljatöötamine If P&C Insurance AS näitel 07.02.2018

E-õppe ja sisseelamisprogrammi väljatöötamine If P&C Insurance AS näitel Veel poolteist aastat tagasi toimusid Ifis loengu vormis ABC koolitused, mis kestsid ca neli nädalat.  Fikseeritud ajakava tõttu puudus paindlikkus. Pidevalt oli koolitustegevusse kaasatud vähemalt 10 sisekoolitajat. Värba... Vaata lähemalt…
PARE konverents

XXVI PARE Personalijuhtimise Aastakonverents "VAATE NURK"
12.-13. aprill 2018 Swissôtel Tallinnas

PARE 26. aastakonverents keskendub uutele meid üha enam mõjutavatele trendidele inimeste juhtimises nagu tehnoloogia, neuroteadus ning agiilsus (kiire reageerimis- ja kohanemisvõime). Kuidas selles pidevas muutuste tulvas toime tulla ning milline suund tuleks organisatsiooni arengus valida? Ei ole õigeid ja valesid vastuseid - terviklik vaade organisatsiooni tulevikule saab sündida ainult läbi erinevate tahkude ja vaatenurkade. 

Konverentsi esinejate nimekiri on sel aastal rekordarvuliselt rahvusvaheline: agiilse juhtimise ekspert Pia-Maria Thorén (Rootsi), neuroteadlane Friederike Fabritius (Saksamaa), Deloitte’i konsultant Oliver Graves (Inglismaa), Pipedrive’i müügijuht Laurence Bret-Stern (Inglismaa), biohacker Teemu Arina (Soome) jt. Rahvusvahelist vaadet täiendavad omalt poolt meie Eesti tipptegijaid: Robert KittMarju LauristinAlar KolkArti OtsKlen Jäärats ning Valdur Mikita. Pealava ettekannetele lisaks saab ammutada inspiratsiooni paralleelsessioonides. Iga konverentsil osaleja saab panna kokku just talle sobiva programmi, tehes valiku meelepäraste töötubade, kogemuslugude ja loengute seast.

Loe konverentsi kohta lähemalt ja REGISTREERU SIIN

PARE koolitused

07. märts Kuidas kasutada sotsiaalmeedia võimalusi edukaks värbamisturunduseks?

Osalemine seminaril võimaldab sinu ettevõttel teistest eristuda ja olla värbamisprotsessis edukam, kasutades tulemuslikumalt erinevaid sotsiaalmeedia võimalusi.
Seminaril räägime lähemalt kuidas muuta ettevõtte töötajad tööandja brändi saadikuteks; kuidas kasutada sotsiaalmeediat värbamiskampaaniate läbiviimiseks; kuidas kasutada tulemuslikult erinevaid sotsiaalmeedia kanaleid värbamiseks.
Koolitajaks on Helo Tamme (ISS Eesti, värbamisblogi „Mis muudab töökuulutuse atraktiivseks“ autor).


15. märts Disainmõtlemise töötuba: kuidas me saame toetada töötaja sujuvat sisseelamist organisatsioonis?

Aktiivne osalemine töötoas annab sulle võimaluse kogeda disainiprotsessi ning mõelda, kuidas seda rakendada personalivaldkonnas. 
Töötoas uurime lähemalt, millised disainitööriistad ja disaineri mõtteviis võiks olla abiks töötavate lahenduste loomisel; proovime läbi erinevaid meetodeid (nt probleemide kaardistamine, ajurünnak, intervjuu, prototüüpimine); analüüsime ennast kui disainerit.
Töötoa läbiviijateks on Piret Jeedas ja Diana Tamm (Ruumi Loomine OÜ).

PARE kaasamislaborid

    Vaata videot, mis on kaasamislabor: 

 

Nüüd saad ise olla oma kaasamislabori läbiviija. 

Tule oma teema, projekti või küsimusega ning kutsu inimesi endaga kaasa mõtlema. PARE poolt on aeg, koht, ruum, abimaterjalid ning inimesed, kes teema vastu huvi tunnevad ning Sinuga kaasa mõtlevad. Samuti on olemas PARE poolne tugiisik teema ettevalmistamiseks ja vajadusel abi kohapeal.

Broneeri aeg  oma teema/küsimuse/projekti arutamiseks SIIN 

Järgmine kaasamislabor:

14. märts Milliseid oskuseid & teadmisi Sa päriselt vajad?
Tule kaasamislaborisse ja arutame koos, kus „king pitsitab“, kus võiks „horisont avaram olla“ ja kuidas PARE saab just Sulle pakkuda konverentsi ja koolitusi, mis aitaksid Sinul personalitööd paremini teha! Lisainfo ja registreerumine SIIN

PARE kovisioon

    vaata videot, mis on kovisioon: 

 

Kovisioonil saad hea võimaluse jagada grupiga oma dilemmat või probleemi ning üheskoos töötatakse välja mitmeid erinevaid lahendusi, millised võid endaga kaasa võtta oma väljakutsele vastu astumiseks. Kõik, mis toimub kovisioonil, jääb sinna ajahetke ja ruumi, oluline on konfidentsiaalsus ning üksteisega arvestamine. Grupi liikmed toetavad teineteist jagades oma mõtteid, aidates näha erinevaid vaatenurki ning leides lahendusi.

21. märtsil toimub üle-eestiline kovisiooni päevKovisiooni grupid toimuvad:  TARTUSPÄRNUSJÄRVAMAALTALLINNASVIRUMAAL

Tule ja saa teadmine kovisioonist ning ideid, kuidas seda  töörista oma organisatsioonis rakendada. 

PARE klubid

Osale PARE klubis oma professionaalse võrgustiku laiendamiseks ja tugevdamiseks.

TALLINN   TALLINN

28. veebruar Parim Personaliprojekt 2017 "Euroopa Liidu eesistumismeeskonna loomine ja arendamine"

2017. a Parimaks Personaliprojektiks valiti Maksu- ja Tolliameti projekt  „Euroopa Liidu eesistumismeeskonna loomine ja arendamine“. Projektijuht Gerli Jõgi annab PARE klubis võiduprojektist ülevaate.

 

06. märts Kuidas värvata, juhtida ja arendada erinevate mõtteviisidega inimesi?

Klubis räägib koolitaja Romet Nael, millised on erinevad mõtteviisid, millised mõtteviisid takistavad tulemusliku töö ja koostöö saavutamist ning kuidas juhtida ja arendada erinevate mõtteviisidega töötajaid. 

TARTU   PÄRNU

08. märts Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultandi teenused

Tartu klubis räägime, missuguseid teenuseid pakub Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant. Lisaks annab töökeskkonna konsultant Indrek Avi ülevaate enamlevinud probleemidest ja tähelepanekutest ning jagab kõigile personalitöötajatele väärt nõuandeid.

 

08. märts Avasta oma motivatsioon läbi enneagrammi

Enneagramm on iidne isiksusetüüpide õpetus, mis kirjeldab 9 erinevat karakterit.Klubi eesmärk on aidata osalejal  läbi enneagarammi motivatsioonitüüpide metoodika  mõista iseenda uusi võimalusi, et olla ise  see muutus, mida on soov näha oma keskkonnas.

TALLINN   TALLINN

09. märts Sisecoachingu dilemma

9.märtsil toimuvas PARE Tallinna klubis käsitleb rahvusvaheline juhtide coach Ivar Lukk sisecoachinguga seotud väljakutseid ning edukate kogemusi. 

 

 

21. märts Tudengiklubi - kuidas personalivalkonnas edukaks saada?

Tööturule sisenenud tudengid seisavad sageli silmitsi erinevate väljakutsetega. Üks levinuim on see, kuidas saada erialasele tööle ilma eelneva töökogemuseta? Arutleme, kes või mis on PARE kui võrgustik ning kuidas tudengid sellest osa saaksid? Persoonibränd ja kuidas see enda kasuks tööle panna? Tööandja bränd - mis see on ja tööandja brändingu varjukülg ehk asjad, millest tavalisel ei räägita.

TALLINN    

26. märts Parim personaliprojekt 2018

Parim personaliprojekt konkursile oodatakse aastatel  2016-17 lõpetatud projekte, mis on toonud kaasa organisatsiooni juhtimises, personalitöös või selle alalõikudes kvaliteedi või efektiivsuse kasvu. 26. märtsil toimub konkursile laekunud projektide avalik esitlus.

   
konkurss PARIM PERSONALIPROJEKT

Tule osale PARE parima personaliprojekti konkursi!

Parim personaliprojekt konkursile on oodatud aastatel  2016-17 lõpetatud projektid, mis on toonud kaasa organisatsiooni juhtimises, personalitöös või selle alalõikudes kvaliteedi või efektiivsuse kasvu. 

Erikategooriana hinnatakse projekte, kus on välja töötatud ja edukalt rakendatud lahendusi vähenenud töövõimega töötajate värbamiseks/palkamiseks/kaasamiseks tööellu.

Vormista projekti kirjeldus SIIN hiljemalt 12. märtsiks ning edasta aadressile pare@pare.eeLisainfot SIIN
Konkursile laekunud projektide avalik esitlus toimub PARE klubis 26. märtsil.

Auhinnad antakse kätte XXVI PARE Personalijuhtimise Aastakonverentsi "VAATE NURK" teisel konverentsipäeval.
Võitja auhinnaks on vaba pääse XXVII PARE Personalijuhtimise Aastakonverentsile.

2017 aasta parim personaliprojekt konkursi finalistid
Piret Aess, R-Kiosk; Krista Palder, Tallinna Vesi ja
võitja Geli Jõgi, Maksu- ja Tolliamet.

Otsitakse Eesti parimat juhti

Konkurss Parim Juht 2018 otsib Eesti kõige eeskujulikumat juhti, kes lisaks enda organisatsiooni või ettevõtte tulemustele suunab ja panustab ühiskonda laiemalt.

Viiendat korda toimuval konkursil saavad oma eelistuse öelda ka PARE liikmed ning esitada enda hinnangul tiitlit vääriva inimese, kes tänavu parima juhi tiitlit väärib.

See on võimalus tunnustada iseenda või mõnd inspireerivat Eesti juhti, kes annab eeskuju ja väärib autasu. Selleks tuleb täita ankeet, milleks kulub ca 20-30 sekundit. Kandidaate saab esitada 12. märtsini. Parim juht võib töötada avalikus või erasektoris, ta on eeskuju ja inspireerib.

Osale konkursil: Võimekas Tööandja

ESITA ENDA KANDITATUUR VÕIMEKA TÖÖANDJA KONKURSILE

Eesti Tööandjate Keskliit korraldab Võimeka Tööandja konkursi, selgitamaks välja ettevõtte, kes on välja töötanud ja edukalt rakendanud leidliku lahenduse vähenenud töövõimega töötajate toetamiseks. Tegemist võib olla nii füüsilise uuendusega, töökorraldusliku lahendusega, sisekommunikatsiooni korraldusega vms. Konkursi eesmärgiks on tunnustada ettevõtteid, kes on võtnud endale südameasjaks toetada vähenenud töövõimega töötajaid, kui väärtuslikku personali.
Konkursil osalemiseks palume täita antud ankeet hiljemalt 2. aprilliks ja saata see aadressile employers@employers.ee. 
Võimeka Tööandja konkursi võitja kuulutatakse välja 13. aprillil Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE aastakonverentsil “Vaate nurk”.
Konkurssi korraldatakse koostöös Sotsiaalministeeriumi ja Personalijuhtimise ühinguga PARE. Konkurssi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Liitu ka Tööandjate ühisusega SIIN

Osale konkursil: Parim praktikakoht

Tööandjate Keskliit otsib parimat praktikakohta

Eesti Tööandjate Keskliit käivitab taas konkursi “Parim praktikakoht”, et tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad parimal võimalikul moel üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi.
Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 16. aprilliks täita vastav ankeet, mille leiab siit: ankeet.

Eesti Tööandjate Keskliit valib parimad praktikakohad kolmes kategoorias ja lisaks annab sel aastal välja eriauhinna:
* Parima praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kes paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel ning panustab kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu tähelepanuväärsel      moel, kasutades praktikasüsteeme ja –mudeleid, millest teistel on võimalik õppida.
* Parima regionaalse praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kelle tegevus  praktika- ja/või töökohapõhise  õppe kohtade pakkumisel edendab tähelepanuväärsel moel regionaalset koostööd kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu koolitamisel.
* Parima väikeettevõttest praktikakohana tunnustatakse üht kuni 49 töötajaga tööandjat, kelle tegevus  praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega.

Eriauhinnaga tunnustatakse üht tööandjat, kes on silmapaistval moel toetanud välisüliõpilaste praktikat.

PARE uued liikmed

Tervitame PARE uusi liikmeid!

ORGANISATSIOON

Replace OÜ

Replace OÜ tegeleb elektroonikaseadmete taaskasutuse täisteenuse pakkumisega, mille käigus seadmed testitakse ja suunatakse uuele ringile. Tänu tarbimisühiskonnale on tegemist väga kiirelt areneva tööstusega. Tänaseks annavad  tööd juba pea 130 töötajale.

Endover KVB

Endover KVB on kinnisvarainvesteeringute juhtimise ja kinnisvaraarenduse alal tegutsev ettevõte, mis on tegev Eestis ja väljaspool. Omame üle 20 aastast kogemust nii miljööväärtuslike ja muinsuskaitsealuste hoonete renoveerimises kui ka uusehitiste rajamises. Loe täpsemalt SIIT.

Baltic Workboats AS

AS Baltic Workboats on alumiiniumist ja terasest laevade tootmisele ja turustamisele spetsialiseerunud ettevõte, mille tootmiskompleks asub Saaremaal Nasval. Ettevõte haldab kogu laeva valmimise protsessi alates projekteerimisest kuni kliendile üleandmiseni. Töötajate arv on 180. Personaliosakonnas 1 personalijuht, Kadi Maripuu.

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

Rahvusvahelisse Tolaram Gruppi kuuluv  Horizon Tselluloosi ja Paberi AS on üks juhtivaid pakkepaberi kaubamärke ja  paberivabrik Eestis, kes müüb oma toodangut 75 riiki üle maailma. Ettevõtte tooted põhinevad 100% okaspuidu pikakiulisel tselluloosil – toormaterjalil, mis on tõstnud Põhjamaade  pakkepaberi kvaliteedi maailmatasemeni. Loe täpsemalt SIIT.

Marsh Kindlustusmaakler AS

Marsh on globaalsesse konsultatsiooni- ja maaklerteenuseid pakkuvasse kontserni Marsh & McLennan Companies kuuluv ettevõte. Marsh & McLennan Companies aastakäive ületab 11 miljardit USD ning selle enam kui 65 000 töötajat pakuvad professionaalset nõu ning abi ligi sajas maailma riigis. Eestis hoitakse ärikliendi sektoris turuliidri positsiooni ning muuhulgas tegeletakse selliste uute kindlustuslahenduste tutvustamiseks nagu töötajate ravikindlustus. Loe lisaks SIIT.

ERAISIK

Siret Raigla Loe Sireti kohta täpsemalt SIIT

Diana Niinepuu Loe Diana kohta täpsemalt SIIT

   
Huvitav ja kasulik

  OSALE: Oled valmis värbama välisspetsialiste?

  Oled oodatud välisspetsialistide värbamisüritusele, online töömessile – „IT, sales and engineering – Work in Estonia“ 28.03.2018. EURES Eesti koostöös Work in Estonia programmiga pakuvad ettevõtetele, kel soov värvata spetsialiste välismaalt, võimalust osaleda ning otsida kandidaate tasuta online värbamisüritusel. Messil osalemine on lihtne – nõuab vaid tööpakkumisi, kuhu kandidaate oodatakse ning nelja tundi messipäeval, et arvuti taga tööotsijatega suhelda. EURES Eesti korraldustiim aitab igakülgselt messil edukal osalemisel. Osalemine on tasuta! Registreerimise tähtaeg on 25.03.2018.


  OSALE: Uuringus “Learning solutions in Baltic organisations” and “Managers’ survey regarding learning solutions”

  Kutsume Sind osalema rahvusvahelises uuringus töötajate arendamisest. Ole palun hea ja vasta küsimustele hiljemalt 15. märtsiks 2018!
  At the moment, together with our cooperation partners, we are doing a unique research regarding people development questions in Baltic organisations. In the quantitative part of the research we ask you fill in this survey on Learning solutions in Baltic companies:  https://goo.gl/forms/ao1wgfZVFe6dxYI23. As well as ask your managers to fill in 5 minutes Managers’ survey regarding learning solutions: https://goo.gl/forms/4Y6b1pR1trxg6YGr2. Rohkem infot SIIT


  AITA:  Osale tundengite lõputööde uuringutes

  Tallinna Tehnikaülikooli personalijuhtimise eriala magistrant Piret Lauk palub Teil vastata küsimustikule, mille eesmärgiks on uurida personalijuhtide seisukohti ja arvamusi eri vanusegruppides töötajate kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega umbes 5 minutit ning vastata saab kuni 1. märtsini. Küsimustiku leiad SIIT.

  ***
  Laane Reti Västrik palub, et leiaksite u 15 min ja vastaksite küsimustikule siin lingil: https://goo.gl/forms/bPAjCHiniXDEcLDx2  Küsimustikus on esiatud kaks korda üks ja sama nimekiri erinevatest omadustest ja oskustest, mida tänapäeva tööturul olenemata ametikohast tähtsaks peetakse. Esimesel korral palub Laane hinnata nende arendamise võimalusi kooli ja töö kõrvalt, teisel korral palub ta hinnata nende olulisust Eesti tööturul. Vasta juba täna!

  ***
  Janeli Niinemaa kirjutab magistritööd teemal ''Mentorlussuhte ja õppimise kvaliteedi seosed organisatsioonipõhise enesehinnangu ja lahkumiskavatsusega''. Kui oled mentorlussuhtes osalenud menteena, siis palun vasta küsimustikule: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScaYglMP8555_gG3wsrEKl-Bxd-T8mW65SooAm9AE4POqDAmA/viewform?usp=sf_link 

  ***

  Tallinna Ülikooli organisatsioonikäitumise eriala magistrant, Kristi Kokk, palub vastata oma magistritöö raames läbi viidavale küsitlusele, mille eesmärgiks on hinnata töötajate valmisolekut muudatusteks ja nendega seotud tegureid. Kogutud andmed on anonüümsed ja neid kasutatakse üldistatud kujul teaduslikel eesmärkidel. Küsitlus asub siin: https://goo.gl/forms/YcpzXgiNOtZP1wpp2


  OSALE: Tööandjad otsivad vähenenud töövõimega inimeste kaasamiseks nutikaid lahendusi

  8. märtsil korraldavad Tööandjate Keskliit ja Garage48 ideetalgud, leidmaks nutikaid lahendusi vähenenud töövõimega inimeste suuremaks kaasamiseks tööjõuturul. Ideetalgutest on oodatud SEB Innovatsioonikeskuses osa võtma kõik keda see teema kõnetab.


  OSALE: Tasuta karjääriseminar

  https://www.facebook.com/events/145379749506934/?active_tab=about


  OSALE: Hommikuseminar: Välisturul äri kasvama!

  Välisturule minnes või seal juba olles kerkivad mitmed küsimused. Seminaril räägime:

  •         Milline turustussüsteem valida?
  •         Kuidas ja kes saab takistada müümist uutele territooriumidele?
  •         Kuidas kontrollida edasimüüja hindu?
  •         Millal on eksklusiivsetes müügiõigustes ja konkurentsikeeldudes kokku leppimine lubatud?
  •         Millistes riikides seadus keelab toodete müügi alla omahinna?

  Seminari osalustasu PARE liikmetele 39 eurot + km.  Loe täpsemalt: www.eversheds-sutherland.ee


  OSALE: WFPMA World Congress 2018

  The WFPMA World Congress 2018 will be held in conjunction with SHRM (Society for Human Resource Management) 2018 Annual Conference & Exposition in Chicago, Illinois, USA, from June 17 to 20, 2018. Read more HERE.


  KASULIK: Tööandja võib peagi saada töötaja haiguslehe avamisest kohe teada

  Kaubanduskoda on juba 2014. aastast sotsiaalministeeriumile rõhutanud, et töötajale haiguslehe väljakirjutamisel võiks tööandjat sellest automaatselt teavitada. Kojale teadaolevalt tegeleb sotsiaalministeerium hetkel selleks vajaliku eelnõu väljatöötamisega ning muudatus võib seadusesse jõuda juba käesoleva aasta jooksul. Loe täpsemalt SIIT.


  HUVITAVEesti Sportlikem Firmajuht

  Käesolevast aastast korraldab Eesti Firmaspordi Liit sarja Eesti Sportlikem Firmajuht, kuhu ootame osalema ka teie juhte. Sarja eesmärgiks on väärtustada sportlikku mitmekülgsust ja ellusuhtumist ettevõtete juhtide seas. Sarjas saavad osaleda Eesti ettevõtete tipp- ja keskastmejuhid. Loe täpsemalt SIIT.


  KASULIK: Eestis alustas üle 45-aastastele mõeldud tööportaal

  Oleme avanud uue tööportaali cv45pluss.ee mis koondab kokku 45 ja üle vanuses tööotsijad, toob esile nimetatud sihtrühma oskused-teadmised, aitab vähendada vanusest tulenevat lisapinget kandideerimisel ja viib kiiremini kokku huvitatud pooled.
  cv45pluss.ee portaali eelised:

  • toob esile 45+ tööotsija tugevused, teadmised, oskused
  • tööandja saab paremini teadlikuks nimetatud sihtrühma kompetentsist, et teha omapoolseid pakkumisi
  • info on mugavalt ühest kohast kättesaadav ja vanusepinge vabam
  • suurendab võimalusi töö / töötaja leidmisel
  • viib täpsemini ja kiiremini kokku huvitatud pooled
  • vähendab asjatut ootamist

   Kuulutuste avaldamine 10. aprillini tasuta!


  LIITU: Tööandjate ühistus

  Ühisusse kuuluvad tööandjad kutsuvad ühisusega liituma organisatsioone, kes näevad ühiskonda panustamises võimalust suurendada ka oma ettevõtte edu. Vähenenud töövõimega töötajate ulatuslikum kaasamine tööellu  aitab leevendada töökäte puudust. Ettevõtted, kes kaasavad vähenenud töövõimega inimesi, kellel on vajalikud oskused või soov ja võime neid oskusi omandada, panustavad ka oma ettevõtte kui tööandja brändingusse. Mitmekesine töökeskkond, kus ühtviisi on väärtustatud nii vähema töövõimega inimesed kui ka vanema- ja nooremaealised, võõrtöötajad ning väikelapse vanemad, on eelistatud töökeskkonnaks kõrge sotsiaalse vastutustundega talentidele. 

  TÖÖANDJATE ÜHISUSEGA SAAB LIITUDA SIIT


  OSALE: World Employer Branding Day 2018

  Vii oma ettevõtte tööandja bränding uuele tasemele ja osale 25.-27.04.2018 Prahas toimuval konverentsil World Employer Branding Day. Konverents toob kokku tööandja brändingu eksperdid üle maailma ja seal avaneb suurepärane võimalus saada praktilisi nippe ettevõtetelt nagu Google, Volkswagen, Microsoft, Emirates, LinkedIn, Adidas jpt. Kasutades CV Keskuse promokoodi cvkeskus, saad pileti 100 € soodsamalt!
  Keskuse promokoodi cvkeskus saab kasutada aadressil https://www.eventbrite.com/e/world-employer-branding-day-25-27-april-2018-tickets-36597687669

   PAREga PAREmaks!

   Astu PARE liikmeks! Loe lähemalt, miks olla PARE liige SIIN

   Teretulnud on nii eraõiguslikud juriidilised isikud, eraisikud kui ka avalik-õiguslikud juriidilised isikud

   Tutvu kõikide PARE koolitustega SIIN või küsi ettevõtte sisese koolituse pakkumist pare@pare.ee

   Jälgi meie tegemisi ka kodulehe www.pare.ee ja Facebooki lehe www.facebook.com/PAREEesti vahendusel!