konverents - üleilmne talendijaht PARE uudised

Lugupeetud PARE liikmed,

Siseminister ja Euroopa Rändevõrgustik (EMN) kutsuvad teid konverentsile "Euroopa Liit ja üleilmne talendijaht: Väljakutsed ja võimalused parandada ELi konkurentsivõimet”, mis kuulub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise programmi ning toimub 21.-22. septembril, Tallinnas.

Tööjõu ränne on tänapäeval üks võtmeteemasid, mis mõjutab riikide majanduslikku ja ettevõtete konkurentsivõimet ning pakub võimalusi teadmiste levikuks, innovatsiooniks ja majanduskasvuks. Käsitletakse erinevaid tööjõu liikumisega seotud küsimusi. Näiteks arutletakse, kuhu ja mis põhjustel lähevad oskuslikud töötajad ning millised on võimalused Euroopa Liidu riikidel selles vallas koostööd teha või konkureerida.  

Sõna saavad eksperdid rahvusvahelistest organisatsioonidest, Euroopa Liidu institutsioonidest ja liikmesriikidest ning mitmetest rahvusvahelistest ettevõtetest (vt lisatud kava).

Konverentsi teine päev on organiseeritud kolme töötoana, mis keskenduvad kolme sihtgrupi välistudengidvälistöötajad ja kolmandatest riikidest pärinevad ettevõtjad ja idufirmade asutajad Euroopasse meelitamisele ning nende siin hoidmisele.

Konverentsi töökeel on inglise keel. Pakume eesti-inglise sünkroontõlget.

Palun levitage kutset asjakohastes võrgustikes ning registreeruge aegsasti SIIN! Üritus on tasuta ja kohtade arv piiratud.

Infot konverentsi kohta leiate Euroopa rändevõrgustiku kodulehelt ja Facebookist.

Kohtumiseni septembris!
Euroopa rändevõrgustiku Eesti kontaktpunkt
emn@tlu.ee