KASULIK: Sotsiaalne kapital ettevõttes - mis see on ja kuidas seda mõõta PARE uudised

Sotsiaalne kapital ettevõttes - mis see on ja kuidas seda mõõta

21.juunil algusega kell 13.30 Ülemiste Citys , Lõõtsa 6 II korrus Minox saalis esitlevad Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori vilistlased Angela  Järvis ja Margus Nõlvak oma magistritööde tulemusi. EEK professor Eneken Titov räägib sissejuhatavalt teemaga seonduvatest käsitlustest ja miks sotsiaalne kapital iga ettevõtte jaoks oluline on. Ürituse lõpp on planeeritud  orienteeruvalt  15.00.

Angela Järvis arutleb oma magistritöös „Sotsiaalse kapitali mõiste ja mõõtvahend ettevõtluskeskkonnas“ selle üle, mis on sotsiaalne kapital ja milline osa sellest võiks olla oluline ettevõtete edu suurendamist silmas pidades.  Uurimuses selgitatakse,  millised on ettevõtetele oluliste sotsiaalse kapitali komponentide mõõtmise võimalused ja  trendid. 

Margus Nõlvak keskendub  oma töös "Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS sotsiaalse kapitali suurendamine“ küsimusele, kuidas sotsiaalset kapitali mõõta töörahulolu, töötaja käitumisstiili ja organisatsiooni kultuuri uuringute kaudu ja ning mida selline kolme mõõtvahendi kombinatsioon võimaldab järeldada uuritud ettevõtete sotsiaalse kapitali osas. Autor toob ka näiteid, kuidas nimetatud teemasid seostades teha ettepanekud ettevõtete sotsiaalse kapitali suurendamiseks.  

Magistritööde juhendajad olid Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor juhtimise professorid Mare Kurvits ja Eneken Titov.

Mõlemast uuringust tuleneb värsket informatsiooni eeskätt asjast huvitatud ettevõtetele.

Arutelul  pakutakse ka kerget lõunat ja pärastlõuna kohvi.

FB event siin